„Neptūnas“ palaužė Utenos krepšininkus

Aštuntąją pergalę „Tete-A-Tete Casino – LKL“ čempionate iškovojo Klaipėdos „Neptūnas“. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvykoje 91:97 (14:29, 30:19, 27:26, 20:23) įveikė Utenos „Juventus“ ekipą, kuri nutraukė trijų iš eilės pergalių seriją ir patyrė aštuntąjį pralaimėjimą sezone.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Dar prieš įpusėjant pirmajam ketvirčiui „Neptūnas“ spėjo susikrauti dviženklį pranašumą (6:16), o po dešimties minučių komandas jau skyrė 15 taškų (14:29).

Sėkmingiau žaisti pradėję žaisti uteniškiai po ilgo laiko tarpo pagaliau sumažino deficitą iki vienženklės žymos (29:38).

Likus žaisti kiek mažiau nei penkias minutes iki ilgosios pertraukos techninę pražangą užsidirbo Jamaras Diggsas. Tuo pasinaudodamas „Neptūnas“ padidino pranašumą iki 12 taškų (31:43).

Per likusias keturias minutes „Juventus“ sužaidė itin sėkmingą atkarpą – surengė spurtą 13:5 ir po dviejų kėlinių turėjo vos dviejų taškų deficitą (44:48).

Po ilgosios pertraukos uteniškiai žaidė itin galingai – per pirmąsias tris minutes šovę į priekį aikštelės šeimininkai pelnė 10 taškų paeiliui ir susikrovė 6 taškų pranašumą (54:48).

Tik įpusėjus trečiajam kėliniui po Valdo Vasyliaus tolimo metimo „Juventus“ persvara peržengė 10 taškų ribą (66:56).

Visgi, tada jau „Neptūnas“ surengė spurtą 16:2 ir prieš lemiamą ketvirtį sugebėjo turėti 3 taškų pranašumą (71:74).

Likus žaisti penkias minutes ketvirtajame kėlinyje „Juventus“ turėjo 3 taškų deficitą (83:86). Pradėjus tiksėti paskutinėms 60 sekundžių „Neptūnas“ buvo susikrovęs 7 taškų persvarą (88:95). Per likusias akimirkas uteniškiai nesukūrė stebuklo ir pergalę šventė svečiai iš uostamiesčio (91:97).

„Juventus“: Vytautas Šulskis 24 (10 atk. kam., 6 rez. perd.), Valdas Vasylius 19, Spenceris Parkeris 11.

„Neptūnas“: Jamesas Baronas 25 (6/11 trit.), Mindaugas Kačinas, Larry Drew, Jerai Grantas ir Tadas Klimavičius po 12.

„Lietuvos rytas“ tritaškiais paskandino „Šiaulius“

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai iškovojo dešimtąją pergalę. Tomo Pačėso kariauna išvykoje 104:60 (30:5, 25:21, 17:13, 32:21) nušlavė „Šiaulius“, kuriems tai buvo jau dvyliktoji nesėkmė.

Jau nuo pat pirmųjų minučių sostinės krepšininkai pradėjo demonstruoti savo raumenis – finalinė kėlinio sirena fiksavo net 25 taškų „Lietuvos ryto“ persvarą (5:30).

Likus žaisti kiek mažiau nei dvi minutes iki ilgosios pertraukos vilniečių pranašumas pasiekė 32 taškų ribą (20:52).

Antroji rungtynių dalis iš esmės tebuvo formalumas – po trijų kėlinių vilniečiai turėjo 33 taškų persvarą (39:72). Paskutiniame ketvirtyje niekas iš esmės nepasikeitė ir pergalę šventė „Lietuvos rytas“ (60:104).

Vilniečiai šiose rungtynėse pataikė 16 tolimų metimų iš 33 (48 proc.), kai šeimininkai vos 4 iš 21 (19 proc.).

„Šiauliai“: Matas Jucikas 18, Maurice`as Bowmanas 17, Darius Gvezdauskas 10.

„Lietuvos rytas“: Joshua Akognonas 23, Deividas Gailius 18, Rashaunas Broadusas 15, Anthony Fisheris 12, Rokas Giedraitis 11.

Lemiamu metu spurtavęs „Lietkabelis“ palaužė „Vytautą“

Panevėžio „Lietkabelio“ (11-3) krepšininkai 71:66 (21:23, 17:13, 13:16, 20:14) įveikė Prienų-Birštono „Vytautą“ (6-8) ir išlieka antroje Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vietoje.

Rungtynes abi komandos pradėjo apylygiai – įpusėjus pirmajam kėliniui rezultatas buvo lygus (9:9).

Komandos ir toliau keitėsi sėkmingomis atakomis, o po pirmųjų dešimties minučių priekyje buvo „Vytautas“ – 21:23.

Antrajame kėlinyje į priekį išsiveržęs „Lietkabelis“ kelis kartus bandė atitrūkti nuo savo varžovų (33:26 ir 38:31), tačiau prieš ilgąją pertrauką aikštės šeimininkai turėjo vos dviejų taškų persvarą – 38:36.

Po ilgosios pertraukos vaizdas aikštelėje nepasikeitė – nei viena komanda nesugebėjo atitolti, o trečiajame kėlinyje likus žaisti 4 minutes Mindaugas Kupšas lygino rezultatą (47:47).

Tomas Dimša smeigė tritaškį, o panevėžiečių metimai skriejo pro šalį ir prieš lemiamą ketvirtį minimalia persvara pirmavo „Vytautas“ – 51:52.

Praėjus trims minutėms ketvirtajame kėlinyje vis dar vienu tašku priekyje buvo svečiai (57:58), tačiau tuomet „Lietkabelis“ pelnė 9 taškus iš eilės ir atitolo (66:58).

Likus žaisti dvi minutes „Vytautas“ buvo priartėjęs (66:63), visgi sėkmingai rungtynių pabaigą sužaidę aikštės šeimininkai išsaugojo pranašumą ir šventė 11-ą pergalę čempionate – 71:66.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 18, Mindaugas Lukauskis, Gintaras Leonavičius, Simas Galdikas ir Benas Madgenas po 8.

„Vytautas“: Tomas Delininkaitis 19, Vytenis Čižauskas 12, Vytenis Lipkevičius 11.