Lietuvių ekipos NBA šventė pergales

Lietuvių NBA atstovaujamos ekipos šventė pergales, o geriausiai iš jų pasirodė Mindaugas Kuzminskas. Lietuvis į Minesotos „Timberwolves“ (5/13) krepšį sumetė 14 taškų, pataikydamas 4 iš 5 mestų tritaškių metimų, o Niujorko „Knicks“ (9/9) šventė sunkią pergalę rezultatu 106:104 (28:31, 30:18, 23:25, 25:30).

Geras M. Kuzminsko žaidimas užtarnavo jam ir solidų vyriausiojo trenerio Jeffo Hornaceko pasitikėjimą – mūsiškis aikštėje buvo ir dviejų lemiamų rungtynių atakų metu, tačiau lemiamą žodį tarė Niujorko klubo lyderis Carmelo Anthony.

Esant lygiam rezultatui (104:104), C. Anthony pataikė metimą iš vidutinio nuotolio, palikdamas dvi sekundes Minesotos klubui, o po minutės pertraukėlės pamušė Zacho LaVine‘o į žaidimą bandytą grąžinti kamuolį ir taip įtvirtino „Knicks“ ekipos pergalę.

Pažymėtina, kad likus žaisti 7 min. 41 sek. po M. Kuzminsko tritaškio „Knicks“ pirmavo net 17 taškų (99:82), tačiau atsipalaidavo kiek per anksti ir vos neprisižaidė su ugnimi.

M. Kuzminskas iš viso ant parketo praleido 20 min., per kurias surinko 14 taškų (1/1 dvit., 4/5 trit.), atkovojo 2 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Ankstesnis M. Kuzminsko rezultatyvumo rekordas buvo 10 taškų, kuriuos jis pelnė per lapkričio 22 d. mačą su Portlando „Trail Blazers“. Ilgiau nei rungtynėse su „Timberwolves“ M. Kuzminskas žaidė tik du sykius.

Įspūdingą tarpusavio akistatą surengė praeitų metų naujokų biržos pirmasis ir ketvirtasis šaukimai Karl-Anthony Townsas ir Kristapas Porzingis. Latvis šiose rungtynėse pasižymėjo 29, o metų naujoko titulą iškovojęs Dominikos Respublikos pilietis Karlas-Anthony Townsas – net 47 taškais.

„Timberwolves“: Karlas-Anthony Townsas (18 atk. kam., 3 blk., 15/22 metimų iš žaidimo, 17/20 baudų) 47, Andrew Wigginsas 19, Zachas LaVine'as 17 taškų.

„Knicks“: Kristapas Porzingis 29, Carmelo Anthony (1/6 trit.) ir Mindaugas Kuzminskas po 14, Brandonas Jenningsas 12, Derrickas Rose'as 11, Courtney Lee 7 taškai.

Minesotos klubas šiose rungtynėse pataikė tik 4/19 mestų tolimų metimų.

J. Valančiūno rezultatyvumo serija nutrūko

Jonas Valančiūnas po mikrotraumos grįžo į aikštę, o Toronto „Raptors“ (12/6) iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės, namuose 120:105 įveikdami Memfio „Grizzlies“ (11/8) ekipą.

Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas praeitose Toronto klubo rungtynėse šlubčiodamas paliko aikštę ir į ją nebegrįžo. „Raptors“ vyriausiasis treneris Dwane`as Casey prieš pastarojo vakaro rungtynes vykusioje spaudos konferencijoje patikino, jog sužeidimas nebuvo rimtas ir Jonas galėjo tęsti susitikimą, bet strategas nusprendė pernelyg nerizikuoti lietuvio sveikata.

Sugrįžimo rungtynėse J. Valančiūnas ant parketo praleido 23 minutes, per kurias sugebėjo pelnyti 6 taškus ir atkovoti 4 kamuolius. Iki šios nakties susitikimo JV dešimtį rungtynių iš eilės užbaigė surinkęs dviženklį pelnytų taškų skaičių. Tiesioginę dvikovą ispanui Marcui Gasoliui pralaimėjęs lietuvis ketvirtąjį kėlinį stebėjo nuo suolo.

Itin vangiai rungtynes pradėję Toronto krepšininkai jau pirmame kėlinuke prarado 8 kamuolius, iš kurių 5 varžovams padovanojo DeMaras DeRozanas. Tuo pasinaudojusi ir pasitikėjimo savo jėgomis įgavusi „Grizzlies“ ekipa per pirmąją rungtynių pusę į šeimininkų krepšį sumetė net 57 taškus. Iki šio vakaro vos 27-ąją vietą lygoje pagal rezultatyvumą užėmusiai ekipai negalėjo padėti net penki krepšininkai – Mike`as Conley, Zachas Randolphas, Chandleris Parsonsas, Vince‘as Carteris ir Jamesas Ennisas – kartu vidutiniškai per rungtynes renkantys po 59,5 taško.

Geras rungtynes sužaidusio Kyle`o Lowry pastangų dėka „Raptors“ neleido varžovams atitrūkti, o po ilgosios pertraukos pamažu perėmė iniciatyvą į savo rankas. Nors trečiame ketvirtyje sužaidus beveik trejetą minučių komandas vis dar teskyrė tik vienas taškas, šeimininkai užtikrintai sužaidė susitikimo pabaigą ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Toronto sirgalius turėtų džiuginti stabilus Demarre Carrolo, per pastarąsias šešerias rungtynes renkančio beveik po 16 taškų, žaidimas. Tuo tarpu Patrickas Patersonas, pelnęs 14 taškų ir atkovojęs 13 kamuolių, surinko pirmąjį dvigubą dublį nuo pernykščio rytų konferencijos pusfinalio septintųjų rungtynių. „Grizzlies“ gretose karjeros rungtynes sužaidė traumuoto Mike‘o Conley vietą starto penkete užėmęs naujokas Andrew Harrisonas, pelnęs net 21 tašką.

„Raptors“: Kyle`as Lowry (4/7 trit.) 29, DeMaras DeRozanas (9 atk. kam., 6 rez. perd., 7 kl.) 24, Demarre Carrollas 17 taškų.

„Grizzlies“: Andrew Harrisonas 21, Troy‘us Danielsas 19, Marcas Gasolis (8 atk. kam., 3 rez. perd.) 18 taškų.

Artimiausias rungtynes „Raptors“ su J. Valančiūnu žais namuose, naktį iš penktadienio į šeštadienį priimdami Los Andželo „Lakers“ klubą.

D. Sabonis atakavo be klaidų

Ketvirtą pergalę iš eilės NBA lygoje iškovojo Domanto Sabonio atstovaujama Oklahomos „Thunder“ (12/8) komanda, namuose po pratęsimo 126:115 įveikusi Vašingtono „Wizards“ (6/11) ekipą.

USA Today Sports/Scanpix nuotr.

D. Sabonis šiose rungtynėse pasižymėjo universaliu žaidimu, vos per 19 aikštėje praleistų minučių surinkdamas 10 taškų (5/5 metimų iš žaidimo), 3 atkovotus kamuolius, po 2 rezultatyvius perdavimus ir perimtus kamuolius bei vieną bloką. Tai buvo pirmosios lietuvio NBA karjeros rungtynės, kuriose jis krepšį atakavo šimtaprocentiniu tikslumu.

D. Sabonis trečiajame kėlinyje įspūdingai blokavo lenko Marcino Gortato metimą, po kurio Oklahomos komanda surengė greitą antpuolį, pasibaigusį Steveno Adamso dėjimu.

„Thunder“ klubą į pergalę vedė jau devintąjį trigubą dublį šiame sezone surinkęs įžaidėjas Russellas Westbrookas, pelnęs 35 taškus, atkovojęs 14 kamuolių ir atlikęs 11 rezultatyvių perdavimų.

Devintas toks pasiekimas leidžia R. Westbrookui bent kuriam laikui aplenkti visų likusių NBA žaidėjų surinktų trigubų dublių sumą rezultatu 9:8.

Pristatant abiejų komandų sudėtis itin šiltų ovacijų sulaukė dabartinis Vašingtono klubo vyriausiasis treneris Scottas Brooksas. 51-erių metų strategas vadovavo „Thunder“ ekipai septynis sezonus nuo klubo persikėlimo iš Sietlo į Oklahomą ir 2010-ais buvo pripažintas geriausiu NBA sezono vyriausiuoju treneriu.

Užtikrintai pradėję rungtynes šeimininkai vėliau kiek atsipalaidavo, leisdami „Wizards“ persverti rezultatą savo naudai. Likus septyniolikai sekundžių svečiai pirmavo trijų taškų skirtumu, bet rezultatą išlygino tritaškį pataikęs R. Westbrookas, o pratęsime „Thunder“ už varžovus buvo pranašesni 21:10.

„Thunder“: Russellas Westbrookas (14 atk. kam., 11 rez. perd., 12/35 metimų iš žaidimo) 35, Victoras Oladipo 25, Enesas Kanteris 14 taškų.

„Wizards“: Bradley Bealas 31, Markieffas Morrisas 19, Johnas Wallas (15 rez. perd.) 15 taškų.

Pergalė „Thunder“ klubą kilstelėjo į penktąją vakarų konferencijos poziciją, „Wizards“ rytuose žengia dvylikti.