J. Valančiūnas atakavo be klaidų, bet „Raptors“ neatsilaikė prieš „Warriors“

Toronto „Raptors“ (7/4) vyrams nepavyko išlaikyti itin rimto dviejų naktų iššūkio – išvakarėse pralaimėję NBA čempionams Klivlando „Cavaliers“ šį kartą Dwane'o Casey auklėtiniai namuose 121:127 (38:34, 15:32, 33:29, 35:32) neatsilaikė prieš lygos finalininkus Ouklando „Golden State Warriors“ (9/2).
Scanpix/AFP nuotr.

Šeimininkai prieš „Warriors“ laikėsi tik pirmą kėlinį, kurį laimėjo 38:34, tačiau antrame ketvirtyje „Kariai“ ėmė dominuoti ir prieš didžiąją pertrauką jau pirmavo 13 taškų – 66:53.

Ketvirto kėlinio pradžioje skirtumas tarp komandų vis dar buvo tas pats (99:86), o įpusėjus jam padidėjo iki 18 taškų – 118:100 (likus žaisti 5 min.). Per likusį laiką „Raptors“ pavyko tik priartėti.

Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas šiame mače žaidė tik 18 min., bet pasirodė labai solidžiai: jis pelnė 12 taškų (6/6 dvitaškiai), atkovojo 8 kamuolius ir po 1 kartą suklydo bei prasižengė.

8 taškus JV surinko jau per pirmą pusę kėlinio, dar 4-is pridėjo antrojo viduryje, o vėliau aikštėje pasirodė jau tik epizodiškai – kelioms minutėms trečiame ketvirtyje.

Tokį D. Casey pasirinkimą iš dalies lėmė ir tai, kad oponentų centras Zaza Pačulija taip pat težaidė tik 16 min.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 34 (8/18 metimai iš žaidimo, 17/17 baudos), Kyle`as Lowry 24, Cory Josephas 14, Jonas Valančiūnas 12 (18 min., 6/6 dvitaškiai, 8 atk. kam.), Terrence`as Rossas 11, Pascalis Siakamas 10 taškų.

„Warriors“: Stephenas Curry 35 (7/10 dvitaškiai, 3/9 tritaškiai, 12/13 baudos), Kevinas Durantas 30 (9 atk. kam.), Klay Thompsonas 15, Draymondas Greenas 11, Andre Iguodala 10 taškų (2/2 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai).