„Real“ neatsilaikė Maskvoje

Maskvos CSKA (6/0) ir toliau išlieka vienintelis, dar nepatyręs pralaimėjimo kartėlio naujajame Eurolygos sezone. Čempionų titulą ginantys rusai šįkart namuose po dramatiškos ir itin permainingos kovos 91:90 (26:17, 12:32, 30:24, 22:18) palaužė Madrido „Real“ (4/2) krepšininkų pasipriešinimą.

Pastarųjų dviejų sezonų čempionų mūšio pradžioje „Real“ pribloškė CSKA ir vienu metu pirmavo 8:21, tačiau antrame kėlinyje vaizdas apsivertė aukštyn kojomis – jau rusai pirmavo 13 taškų skirtumu (49:36).

11 taškų deficitą turėję Ispanijos čempionai po pertraukos vis bandė griebtis šiaudo, bet Maskvos krepšininkai vis laikėsi priekyje (73:68).

Visgi Pablo Laso auklėtiniai lengvai pasiduoti neketino ir rungtynių pabaigoje pakilo į lemiamą šturmą – likus žaisti 26 sek. komandas skyrė vos 1 taškas (87:86).

Tačiau CSKA žaidėjai neklydo mesdami baudų metimus, o „Real“ laiko išsigelbėti nebeužteko – aidint sirenai Jonas Mačiulis dvitaškiu metimu tik sumažino atsilikimą iki minimumo – 91:90.

Rungtynes starto penkete pradėjęs J. Mačiulis žaidė taip galingai, kad visą pirmą kėlinį žaidė be keitimų – pelnė 9 taškus ir surinko 15 naudingumo balų.

Iš viso ant parketo 31-erių lietuvis praleido 19 minučių, per kurias surinko 11 taškų (2/2 dvit., 2/2 trit., 1/2 baud. met.), 6 atkovotus, 2 perimtus kamuolius, bloką, 3 asmenines ir vieną išprovokuotą pražangą bei 17 naudingumo balų.

J. Mačiulis Maskvoje pagerino net penkis šio sezono rekordus: naudingumo, rezultatyvumo, atkovotų ir perimtų kamuolių bei blokų.