Dviejų pratęsimų dramoje „Anadolu Efes“ palaužė graikus

Stambulo „Anadolu Efes“ (2/3) namuose po 50 minučių kovos 91:83 (16:20, 19:22, 18:11, 17:17, 7:7, 14:6) įveikė Atėnų „Panathinaikos“ (3/2) ekipą.
Sputnik/Scanpix nuotr.

Dėl antrosios pergalės kovoję aikštės šeimininkai pirmame kėlinyje vis vijosi svečius, o po Thomo Heurtelio tritaškio pirmąkart išsiveržė į priekį 16:15. Tiesa, ilgai turkai nepirmavo ir graikai prieš antrą ketvirtį susikrovė 4 taškų persvarą – 16:20.

Įpusėjus antram kėliniui Atėnų komanda po Anthonio Fotsio tritaškio pirmavo jau 10-ies taškų persvara – 32:22.

Aikštės šeimininkai laimėjo atkarpą 8:0 ir priartėjo iki svečių per vieną taiklų metimą (30:32). Tačiau „Panathinaikos“ išsaugojo trapią persvarą ir pirmą mačo dalį laimėjo 42:35.

Po pertraukos Stambulo „Anadolu Efes“ pavijo svečius, prieš lemiamą ketvirtį – lygybė, 53:53.

Ketvirtame kėlinyje sužaidus pusantros minutės „Anadolu Efes“ krepšininkai pirmavo 59:55, tačiau svečiai per minutę ištirpdė kuklų skirtumą ir jau tašku išsiveržė į priekį – 60:59.

Likus 1:10 min. iki kėlinio pabaigos Nikosas Pappas išvedė Atėnų ekipą į priekį 70:68.

Tačiau „Anadolu Efes“ komandą gelbėjo Bryce`as Cottonas, kuris likus 18 sek. dvitaškiu išlygino rezultatą. „Panathinaikos“ pergalę išplėšti galėjo Demetris Nicholsas, tačiau jo tolimas metimas tikslo nepasiekė. Savo atakai turkai dar turėjo 5 sek., tačiau T. Honeycutto netaiklus tritaškis skelbė pratęsimą.

Įpusėjus papildomam laikui aikštės šeimininkai atsiliko 74:75.

Likus 2 min. iki pratęsimo pabaigos Thomas Heurtelis išlygino rezultatą, o apsigynę nuo svečių, „Anadolu Efes“ po B. Dunstono dvitaškio pirmavo 77:75.

Antrame pratęsime aikštės šeimininkai dominavo ir išplėšė pergalę 91:83.