Stambulo aistrų katile „Fenerbahče“ rado silpną „Žalgirio“ vietą

Krepšinio genijų Šarūno Jasikevičiaus ir Željko Obradovičiaus akistata baigėsi serbo pergale 82:68. Matyt, mažai kas tikėjo, kad „Žalgiris“ iš Stambulo išvyks su pergale kišenėje, tačiau Kauno klubas užkūrė mažai prognozuotą pirtį varžovams. Vien ko vertas įspūdingas Augusto Lima blokas Janui Vesely. Garsių pavardžių neišsigandę žalgiriečiai kovėsi iki galo, tačiau negalėjo pasipriešinti „Fenerbahče“ priekinei linijai.
L. Balandžio (15min.lt) nuotr.

Stambulo klubo aukštaūgiai J. Vesely, P. Antičius ir E. Udoh pelnė 35 taškus ir palaidojo intrigą. „Žalgiris“ neturėjo tinkamo atsakymo.

Jau rungtynių pradžioje svečiai bebaimiškai svaidė vieną tritaškio po kito ir parodė, kad į Stambulą užsuko ne tam, kad žavėtųsi varžovų žaidimu. Po pirmojo kėlinio „Fenerbahče“ pirmavo keturiais taškais, tačiau veržlus Leo Westermanno žaidimas neleido Turkijos klubui rimčiau atitrūkti. Po pirmosios rungtynių dalies skirtumas išaugo iki 7 taškų. Ž. Obradovičiaus sustyguota krepšinio mašina per 20 minučių padarė vos tris klaidas.

Trečiojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai šiurkščiai klydo ir rinkosi pražangas, „Fenerbahče“ jau pirmavo dešimčia taškų, tačiau L. Westermannas užvedė komandą išprovokuodamas varžovo pražangą. B. Motumas sumažino skirtumą vos iki dviejų taškų. Prieš lemiamą kėlinį turkai išlaikė 7 taškų pranašumą.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje „Fenerbahče“ padidino persvarą iki 13 taškų. Tai buvo lemiama šių rungtynių duobė žalgiriečiams. Net ir garsių Š. Jasikevičiaus raginimų neužteko, kad būtų perlaužta vieną stipriausių Europos komandų.

Tiesa, Turkijos sirgaliai nepadėkojo žalgiriečiams už gerą kovą, bet nemenkai užsirūstino. Net du „Fenerbahče“ žaidėjai paliko aikštę traumuoti – Bogdanas Bogdanovičius ir Nikola Kaliničius. Stambulo arena ūžė nuo keiksmų.

„Žalgiriui“ tai buvo antras pralaimėjimas. Praėjusią savaitę žalgiriečiai namuose palaužė Vitorijos „Baskonia“ ekipą.

„Žalgiris“ pirmą kartą šį sezoną žaidžia dvejas Eurolygos rungtynes per vieną savaitę. Tvarkaraštis pašėlęs – penktadienį namuose priėmė „Baskonia“, sekmadienį LKL čempionate rungėsi su Klaipėdos „Neptūnu“, trečiadienį Stambule metė iššūkį „Fenerbahče“, o penktadienį namuose pasitinka Tel Avivo „Maccabi“.