Atrankoje į pasaulio čempionatą – portugalų šėlsmas ir prancūzų pergalė Amsterdame

Pirmadienio vakarą tęsėsi Europos zonos atrankos varžybų kovos į 2018 metų pasaulio futbolo čempionatą Rusijoje – žaidžiamos A, B ir H grupių rungtynės.

Amsterdame vykusiame A grupės mače Nyderlandų rinktinė 0:1 (0:0) neatsilaikė prieš Europos vicečempionę Prancūziją, kuriai vienintelį įvartį 30 minutę tolimu šūviu pelnė Paulis Pogba.

Susitikime Solne Švedijos futbolininkai 3:0 (2:0) pranoko Bulgariją ir su 7 taškais po trijų turų su prancūzais dalinasi 1-2 vietas.

Antrą įspūdingą pergalę iš eilės 6:0 (3:0) iškovojo Senojo žemyno čempionai Portugalijos futbolininkai, kurie svečiuose sutriuškino Darerų salų atstovus.

Net tris įvarčius nugalėtojams pelnė Andre Silva, po vieną – Cristiano Ronaldo, Joao Moutinho ir Joao Cancelo.

Prieš tai portugalai 6:0 nepasigailėjo ir Andoros, kuri pirmadienį 0:6 (0:3) neprilygo ir Belgijai.

Rungtynės:

A grupė

Baltarusija 1 – 1 Liuksemburgas

80' [1 – 0] Pavel Savickij

85' [1 – 1] Aurelien Joachim

Nyderlandai 0 – 1 Prancūzija

30' [0 – 1] Paul Pogba

Švedija 3 – 0 Bulgarija

39' [1 – 0] Ola Toivonen

45+1' [2 – 0] Oscar Hiljemark

58' [3 – 0] Victor Nilsson Lindeloef

B grupė

Andora 1 – 2 Šveicarija

19' [0 – 1] Fabian Schaer (11 m)

77' [0 – 2] Admir Mehmedi

90+1' [1 – 2] Alexandre Martinez

Farerų salos 0 – 6 Portugalija

12' [0 – 1] Andre Silva

22' [0 – 2] Andre Silva

37' [0 – 3] Andre Silva

65' [0 – 4] Cristiano Ronaldo

90+1' [0 – 5] Joao Moutinho

90+3' [0 – 6] Joao Cancelo

Latvija 0 – 2 Vengrija

10' [0 – 1] Adam Gyurcso

77' [0 – 2] Adam Szalai

H grupė

Bosnija ir Hercegovina 2 – 0 Kipras

70' [1 – 0] Edin Džeko

81' [2 – 0] Edin Džeko

Estija 0 – 2 Graikija

2' [0 – 1] Vasilios Torosidis

61' [0 – 2] Konstantinos Stafylidis

Gibraltaras 0 – 6 Belgija

1' [0 – 1] Christian Benteke

19' [0 – 2] Axel Witsel

43' [0 – 3] Christian Benteke

51' [0 – 4] Dries Mertens

55' [0 – 5] Christian Benteke

79' [0 – 6] Eden Hazard

Atrankos į 2018 m. pasaulio čempionatą, kuris vyks Rusijoje, Europos zonoje kovoja 52-ejų šalių rinktinės, suskirstytos į devynias grupes. Jose triumfavusios komandos iškovos tiesioginius kelialapius į finalinį etapą, o aštuonios geriausios antrąsias vietas užėmusios ekipos pateks į atkrintamąsias varžybas, kuriose bus išaiškintos dar keturių bilietų savininkės.