UEFA Čempionų lyga: sužaistos 8 rungtynės

UEFA Čempionų lygoje sužaistos pirmosios aštuonios antrojo grupių varžybų turo rungtynės. Pirmuosius taškus prarado nugalėtojo titulą ginantis Madrido „Real“ klubas.

Pirmajame grupių varžybų ture Madrido futbolininkai tiesiog stebuklingai išsigelbėjo rungtynėse su Lisabonos „Sporting“ (2:1), tačiau šį kartą visiškai sveikiems kailio ispanams išnešti nepavyko.

Mačas su Dortmundo futbolininkais buvo itin permainingas.

„Real“ į priekį išsiveržė 17 min. – pasižymėjo ryškiausia Europos futbolo žvaigždė Cristiano Ronaldo.

Visgi baigiantis pirmajam kėliniui „Borussia“ išlygino rezultatą – „Real“ vartininkas Keyloras Navasas nesėkmingai atmušė po baudos smūgio skriejantį kamuolį, kuris atsimušė į gynėją Raphaelį Varane`ą, nuskriejo į vartų plotą, o paskutinę akimirką jį paliesti dar sugebėjo Pierre-Emerickas Aubemeyangas – 1:1.

Paskutinėmis pirmojo kėlinio sekundėmis C. Ronaldo dar kartą pasiuntė kamuolį į vartus, bet įvartis nebuvo įskaitytas – arbitras užfiksavo nuošalę.

Po pertraukos „Real“ herojumi tapo tas pats R. Varane`as, kuriam pirmajame kėlinyje apmaudžiai nepasisekė. 68 min. jis atsidūrė greta varžovų vartų ir nukreipė kamuolį į vartus, kuris jam po kojomis atsidūrė po stipraus Karimo Benzema smūgio, sudrebinusio vartų konstrukciją.

Visgi mačui artėjant prie pabaigos vokiečiams pavyko atstatyti pusiausvyrą – rezultatą 87 min. itin galingu smūgiu išlygino po keitimo aikštėje pasirodęs Andre Schurrle.

Kitose F grupės rungtynėse įtikinamą pergalę iškovojo be Luko Spalvio besiverčianti Lisabonos „Sporting“ komanda – ji namuose 2:0 nugalėjo Varšuvos „Legia“ futbolininkus.

H grupėje antrąją pergalę iš eilės į savo sąskaitą įsirašė ir vienvalde lydere tapo Anglijos čempionė „Leicester City“ komanda, namuose įrodžiusi pranašumą prieš „Porto“ futbolininkus.

Tuo metu H grupėje Turino „Juventus“ nepasigailėjo Zagrebo „Dinamo“ futbolininkų – Italijos čempionai iškovojo įspūdingą pergalę 4:0.

Itin dramatiškai susiklostė E grupės rungtynės Monake. Vietos „Monaco“ futbolininkai nuo 73 min. atsiliko rungtynėse su Leverkūzeno „Bayer“ komanda, tačiau penktą arbitro pridėto laiko minutę rezultatą sugebėjo išlyginti lenkas Kamilis Glikas – 1:1.

E grupė

Maskvos CSKA 0 – 1 Londono „Tottenham Hotspur“

71' [0-1] Son Heung-Minas

„Monaco“ 1 – 1 Leverkūzeno „Bayer“

73' [0-1] Javieras Hernandezas

60+5' [1-1] Kamilis Glikas

F grupė

Dortmundo „Borussia“ 2 – 2 Madrido „Real“

17' [0-1] Cristiano Ronaldo

43' [1-1] Pierre-Emerickas Aubemeyangas

68' [1-2] Raphaelis Varane`as

87' [2-2] Andre Schuerre

Lisabonos „Sporting“ 2 – 0 Varšuvos „Legia“

28' [1-0] Bryanas Ruizas

37' [2-0] Basas Dostas

G grupė

„Koebenhavn“ 4 – 0 „Brugge“

54' [1-0] Stefano Denswilas, į savus vartus

60' Ludwigas Augustinssonas („Koebenhavn“) nerealizavo 11 m baudinio

64' [2-0] Thomasas Delaney

69' [3-0] Federico Santanderas

„Leicester City“ 1 – 0 „Porto“

25' [1-0] Islamas Slimani

H grupė

Zagrebo „Dinamo“ 0 – 4 Turino „Juventus“

24' [0-1] Miralemas Pjaničius

31' [0-2] Gonzalo Higuainas

57' [0-3] Paulo Dybala

85' [0-4] Adrianas Semperis – į savus vartus

„Sevilla“ 1 – 0 „Lyon“

53' [1-0] Wissamas Ben Yedderas

Šio sezono UEFA Čempionų lygos finalas numatytas 2017 metų birželio 3-ią dieną Velso sostinėje Kardife.

Titulą turnyre gina „Real“ klubas, kuris 2016 m. finale po 11 metrų baudinių serijos 5:3 įveikė Madrido „Atletico“ (pagrindinis laikas ir pratęsimas baigėsi lygiosiomis – 1:1).