Vilniaus „Žalgiris“ šeštą kartą iš eilės iškovojo LFF taurę

Vilniaus „Žalgiris“ sekmadienį Klaipėdoje Lietuvos futbolo federacijos taurės (LFF) finale apgynė čempionų titulą. Žalgiriečiai rezultatu 2:0 įveikė be dviejų žaidėjų rungtynes baigusią Marijampolės „Sūduvos“ ekipą ir trofėjų iškovojo šeštą kartą iš eilės.
fkzalgiris.lt nuotr.

Pirmasis daugkartinių Lietuvos čempionų įvartis krito 64 minutę, kai po Sauliaus Mikoliūno perdavimo iš sunkios pozicijos „Sūduvos“ vartų sargą nuginklavo Andrija Kaludjerovičius.

Ne vieną progą turėję marijampoliečiai kapituliavo pačioje rungtynių pabaigoje, kai 90 minutę už grubią pražangą prieš pirmojo įvarčio autorių ir emocijų pliūpsnį po to iš aikštės buvo išvytas buvęs „Žalgirio“ kapitonas Algis Jankauskas.

Teisėjas pridėjo keturias minutes, o paskutinę pridėto laiko minutę baudos aikštelėje buvo pargriautas Elivelto. Už paskutinės vilties pražangą iš aikštės buvo pašalintas Marius Činikas, o 11 metrų baudinį realizavo Mantas Kuklys.

Dvikovos eigą „Žalgirio“ naudai pakreipė legionieriaus iš Serbijos Andrija Kaludžerovičiaus taiklus smūgis galva antrojo kėlinio viduryje. Paskutinėmis minutėmis 11 metrų baudinį realizavo Mantas Kuklys.

Rungtynes komandos pradėjo atsargiu žaidimu ir neišsiskyrė pavojingais smūgiais. Pirmą šansą 16 min. turėjo Tomas Radzinevičius, tačiau atšokusį kamuolį baudos aikštelėje pasiuntė pro šalį. Po dviejų minučių greta virpsto kitoje aikštės pusėje smūgiavo Donovanas Slijngardas. „Sūduva“ atsakė Andro Švrljugos smūgiu šalia vartų.

Didžiąją pirmo kėlinio dalį iniciatyvą turėjo „Žalgiris“, tačiau „Sūduva“ užtikrintai gynėsi. Arčiausiai tikslo pirmajame kėlinyje buvo Vytautas Lukša – likus minutei iki pertraukos jo iš eigos smūgiuotą kamuolį atmušė vartininkas Ivanas Kardumas.

Po pertraukos žaidimas pernelyg nesikeitė – „Sūduva“ labiau rūpinosi savo vartų saugumu. „Žalgiris“ pora kartų pabandė laimę iš toli, tačiau netiksliai. Visgi kėlinio viduryje vilniečiams pavyko išsiveržti į priekį pozicinėje atakoje. Po S. Mikoliūno perdavimo iš krašto aukštai pašokęs Andrija Kaludžerovičius galva nukreipė kamuolį į vartų kampą.

„Sūduva“ suaktyvino savo atakas, tačiau Predrago Pavlovičiaus galva muštas kamuolys skriejo šalia vartų. Iš baudos aikštelės prieigų netiksliai smūgiavo po keitimo į aikštę išbėgęs Leonidas Akulininas. 86 min. pavojingai iš krašto smūgiavo „žalgirietis“ Vytautas Lukša, kamuolys skriejo tiesiai į vartininką.

Geriausią šansą išplėšti pratęsimą „Sūduva“ turėjo 88 min., kai uždirbo baudos smūgį dešiniajame krašte. Tačiau po perdavimo į baudos aikštelę Algis Jankauskas galva mušė šiek tiek virš skersinio. Netrukus A. Jankauskas po incidento užsidirbo raudoną kortelę.

Dar du „Sūduvos“ žaidėjai – Marius Činikas ir Vaidas Slavickas – buvo pašalinti per pridėtinį laiką po į Marijampolės ekipos vartus skirto 11 metrų baudinio. M. Činikas neleistinai sustabdė Elivelto ir baudinį realizavo M. Kuklys. Netrukus nuaidėjo rungtynių pabaigą skelbiantis švilpukas ir „Žalgiris“ triumfavo.

Geriausių rungtynių žaidėjo prizą iš Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko rankų atsiėmė „Žalgirio“ saugas Slavko Blagojevičius.

Preliminari rungtynių statistika:

Marijampolės „Sūduva“ – Vilniaus „Žalgiris“ 0:2 (0:0)

Klaipėdos miesto stadionas, 1254 žiūrovai

Teisėjas – Sergejus Slyva (Kaunas)

Įvarčiai: 64 min. Andrija Kaludjerovič, 90+3 min. Mantas Kuklys („Žalgiris“)

Įspėti: 28 min. Andro Švrljuga, 37 min. Tomas Radzinevičius, 40 min. Predrag Pavlovič („Sūduva“); 62 min. Mamadou Mbodj („Žalgiris“).

Pašalinti: 90 min. Algis Jankauskas, 90+3 min. Marius Činikas ir Vaidas Slavickas („Sūduva“).

„Žalgiris“: Armantas Vitkauskas, Donovan Slijngard, LinasKlimavičius, Mamadou Mbodj, Egidijus Vaitkūnas, Vytautas Lukša, Slavko Blagojevič, Bahrudin Atajič (59 min. Matija Ljujič), Mantas Kuklys, Saulius Mikoliūnas (85 min. Elivelto), Andrija Kaludjerovič (90 min. Linas Pilibaitis). Atsargoje: Saulius Klevinskas, Marin Matoš, Jorge Chula.

„Sūduva“: Ivan Kardum, Vaidas Slavickas, Algis Jankauskas, Darius Isoda, Marius Činikas, Povilas Leimonas, Ernestas Veliulis (68 min. Eligijus Jankauskas), Andro Švrljuga (72 min. Leonid Akulinin), Paulius Janušauskas, Predrag Pavlovič (81 min. Admir Kecap), Tomas Radzinevičius. Atsargoje: Martynas Matuzas, Nervin Jamak, Markas Kardokas, Domantas Antanavičius.

V. Dambrauskas prieš finalą: pergalių serija – unikali Europoje

„Žalgiris“ taurę laimėjo penkis kartus iš eilės ir tai yra unikalu Europoje. Tas faktas, kad kasmet žaidžiame su kita komanda, rodo, kaip nelengva pasiekti tą finalą. Galime didžiuotis, kad vėl esame čia. Tai mūsų pranašumas, nes žaisti finale yra didžiulė patirtis, prilygstanti kelioms eilinėms rungtynėms“, – prieš finalą kalbėjo „Žalgirio“ treneris Valdas Dambrauskas.

Titulą ginančių žalgiriečių varžovas – „Sūduvos“ klubas, kuris laimėjo taurę 2006 ir 2009 metais, tačiau pastaruosius ketverius metus neiškovojo nei trofėjų, nei medalių.

Tokią situaciją bandys keisti neseniai paskirtas komandos treneris Vladimiras Čeburinas. Jis prieš dvejus metus treniravo Lietuvos vicečempione tapusią „Kruoją“.

„Kiekvienas komandos žaidėjas nori įsirašyti į istoriją savo vardus. Šalies taurė – svarbus trofėjus, jį iškovoti nori visi. Mūsų komandai tai yra šansas ir pabandysime jį išnaudoti. Suprantame, kokio galingumo varžovas laukia. Stengsimės surasti jo silpnų vietų, nors tai gera, subalansuota komanda. Bet taurės turnyre mūsų šansus vertinčiau 50 procentų. Stengsimės pateikti savo siurprizų“, – teigė V. Čeburinas.

Antroji šiemet iškovota LFF taurė

„Žalgirio“ iškovota LFF taurė yra jau antroji šiemet, mat gegužę turnyro finale Telšiuose žalgiriečiai įveikė futbolo komandą „Trakai“.

Tokia situacija susiklostė dėl to, nes pasikeitė taurės turnyro formatas – nuo 2007 metų pusfinaliai ir finalai persikeldavo į kitus metus, o šiemet, perėjus prie sistemos pavasaris-ruduo, šalies futbolo klubai sužaidė ir dar vieną taurės sezoną.

„Trakai“ buvo įveikti ir ankstyvą pavasarį Supertaurės finale.

„Žalgiris“ turnyre karaliauja nuo 2011–2012 m. sezono, kai po baudinių 3:1 įveikė Panevėžio „Ekraną“. Kur kas rezultatyvesnė dvikova vyko kitąmet, kai vilniečiai susitiko su futbolo komanda „Šiauliai“ – pagrindinis rungtynių laikas baigėsi rezultatu 3:3, o baudinių serijoje sėkmė lydėjo žalgiriečius – 8:7. 2013–2014 m. sezono taurės finale žalgiriečiai 2:1 įveikė Gargždų „Bangą“.

Pernai vykusiame finale „Žalgiris“ 2:0 nugalėjo Klaipėdos „Atlantą“, o šiemet pavasarį tik per pratęsimą 1:0 palaužė „Trakus“.