T. Abalikšta iškovojo bronzos medalį 46 km baidarių maratone Norvegijoje

Gydytojas Tomas Abalikšta, atstovaujantis Vilniaus sporto ir turizmo klubui „Regata“, šeštadienį Norvegijos vykusiame tarptautiniame baidarių maratone „Telemarks padler`n“ laimėjo bronzos medalį vyrų vienviečių baidarių klasėje.

regata.lt nuotr.

T. Abalikšta 46 km trasą Norvegijos fiorduose įveikė per 4 val. 50 min. 50 sek. ir nuo maratono laimėtojo norvego Haraldo Stensholto atsiliko daugiau nei 13 min., tačiau ketvirtoje vietoje likusį norvegą Kjellą Stokdalą aplenkė beveik 3 min. Antrąją vietą užėmė danas Rene Gronholmas Goerstenas. Jis lietuvį aplenkė vos viena minute.

Maratone, vykusiame netoli Oslo miesto, dalyvavo daugiau nei 50 irkluotojų iš penkių šalių. Maratonininkai galėjo pasirinkti 10 km, 23 km ar 46 km trasą. Daugiausia dalyvių irklavo vidutinėje, 23 km, trasoje. Ilgiausią, 46 km, trasą įveikti reikėjo irkluojant 23 km į priekį ir tuos pačius 23 km atgal prieš vėją.