Europos „Grand Prix“ lenktynes Valensijoje laimėjo F. Alonso

Pasaulio „Formulės-1“ automobilių lenktynių čempionato aštuntąjį etapą – Europos „Grand Prix“ lenktynes Valensijoje – sekmadienį laimėjo tik iš 11-osios pozicijos startavęs „Ferrari“ komandos pilotas ispanas Fernando Alonso.
EPA-ELTA nuotr.

Tai buvo antroji 30-mečio Ispanijos lenktynininko pergalė šį sezoną ir 29-oji per visą karjerą.

Antrąją vietą užėmė 2007 metų pasaulio čempionas suomis Kimis Raikkonenas („Lotus-Renault“), trečiąją – septyniskart pasaulio čempionas vokietis Michaelis Schumacheris („Mercedes GP“). Tai buvo pirmoji 43-ejų metų Vokietijos lenktynininko prizinė vieta nuo sugrįžimo į „Formulę-1“ 2010 metais.

Ketvirtąją vietą užėmė australas Markas Webberis („Red Bull-Renault“), penktąją – vokietis Nico Huelkenbergas („Force India-Mercedes“), o šeštąją – kitas vokietis Nico Rosbergas („Mercedes GP“).

Nugalėtojo titulą ginantis vokietis Sebastianas Vettelis („Red Bull-Renault“) dėl techninių problemų lenktynių nebaigė. Jis startavo iš pirmosios pozicijos.

Po pergalės čempionato lyderiu tapęs 2005 ir 2006 metų pasaulio čempionas F. Alonso turi 111 taškų. Į antrąją vietą iš ketvirtosios pakilo M. Webberis, turintis 91 tašką, o į trečiąją vietą iš pirmosios nukrito sekmadienį tik 19-as finišavęs L. Hamiltonas. Jo sąskaitoje – 88 taškai. S. Vettelis su 85 taškais yra ketvirtas.

Devintasis čempionato etapas – Didžiosios Britanijos „Grand Prix“ lenktynėse – vyks liepos 8 dieną.