J. Valančiūnas prie „Raptors“ pergalės prisidėjo solidžiu dvigubu dubliu

Jonas Valančiūnas žaidė ilgiausiai tarp savo komandos draugų, pakartojo savo karjeros Nacionalinėje krepšinio asociacijoje (NBA) atkovotų kamuolių ir pagerino blokuotų metimų rekordą, o jo atstovaujama Toronto „Raptors“ (27-45) ekipa nutraukė penkių pralaimėjimų seriją.
EPA-ELTA nuotr.

Kanados klubas išvykoje 99:82 (19:26, 27:19, 36:15, 17:22) sutriuškino Detroito „Pistons“ (24-49) krepšininkus, kuriems tai buvo dvylikta nesėkmė per pastaruosius trylika mačų.

Per pirmą mačo pusę „Raptors“ prametė visus penkis tritaškius, todėl po dviejų kėlinių turėjo tik minimalų pranašumą (46:45). Visgi, sugrįžus po ilgosios pertraukos, svečiai šovė į priekį 23:5 ir susikrovė triuškinamą pranašumą (69:50).

Prasidėjus paskutiniam ketvirčiui skirtumas tarp komandų tapo rekordinis – 91:64, tačiau per paskutines 3:45 minutės Toronto ekipa nepelnė nė taško ir varžovai šiek tiek priartėjo.

J. Valančiūnas atliko šeštą dvigubą dublį šį sezoną. Uteniškis per 39 minutes pelnė 14 taškų (7/11 dvitaškių), atkovojo 13 kamuolių, blokavo 4 metimus, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, užsidirbo 1 bloką, 4 sykius suklydo, 5 kartus prasižengė bei surinko 19 naudingumo balų – antras rezultatas komandoje.

Iš karto po susitikimo J. Valančiūnas davė „karštą“ interviu lietuviškų šaknų turinčiam krepšinio treneriui Leo Rautiniui, kuris analizuoja „Raptors“ rungtynes.

„Labai gerai šiandien žaidėte“, – prieš NBA kamerą lietuviškai rėžė L. Rautinis.

„Ačiū. Tikrai stengiausi, kovojau. Kiek galėjau, tiek išėjo, o kaip jūs gyvenate?“ – atkirto J. Valančiūnas.

„Labai gerai, bet galbūt grįžkime prie anglų kalbos. Kokios nuotaikos po rungtynių?“ – L. Rautinis paklausė lietuvio.

„Jaučiuosi gerai, kadangi komanda laimėjo, – jau angliškai kalbėjo J. Valančiūnas. – To ir reikėjo. Pramečiau porą metimų, bet aš dar tik mokausi.“

Pirmą kartą po mainų su „Pistons“ ekipa prieš savo buvusią komandą žaidė Jose Manuelis Calderonas. Ispanas per 31 minutę pelnė 8 taškus ir atliko 7 rezultatyvius perdavimus.

Linas Kleiza rungtynėms buvo registruotas, bet trenerio sprendimu aikštelėje nepasirodė.

„Pistons“: Jonas Jerebko 20 (0/4 trit.), Andre Drummondas 17, Kyle'as Singleris 13, Gregas Monroe 11 (13 atk. kam.), Jose Manuelis Calderonas 8.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 21, Rudy Gay 21, Amiras Johnsonas 20 (8 atk. kam.), Jonas Valančiūnas 14 (13 atk. kam., 4 blk.).

Kitas rungtynes „Raptors“ svečiuose žais su Vašingtono „Wizards“ komanda, o „Pistons“ taip pat išvykoje susigrums su Čikagos „Bulls“ ekipa.