„Formulė-1“: Europos GP iš pirmosios pozicijos pradės S. Vettelis

Europos „Grand Prix“ sekmadienį iš pirmosios vietos pradės čempiono titulą ginantis „Red Bull“ lenktynininkas Sebastianas Vettelis.
EPA-ELTA nuotr.

24 metų lenktynininkas iš pirmosios pozicijos startuos 3 kartą šiais metais ir 33 kartą per visą karjerą.

Kvalifikaciniame važiavime S. Vettelis greičiausią ratą Valensijos gatvėmis įveikė per 1 minutę ir 38.086 sekundės, beveik puse sekundės aplenkdamas antroje vietoje likusį „McLaren“ pilotą Lewisą Hamiltoną.

Už jų rikiuojasi Pastoras Maldonado iš „Williams“ bei „Lotus“ komandai atstovaujantis Romainas Grosjeanas.

Iš penktosios vietos startuos kitas „Lotus“ pilotas Kimi Raikkonenas, iš šeštosios – Nico Rosbergas iš „Mercedes“.

Septintas liko Kamui Kobayashi iš „Sauber“, aplenkęs Nico Hulkenbergą iš „Force India“ ir Jensoną Buttoną su antruoju „McLaren“ bolidu.

Iš dešimtosios vietos lenktynes pradės Paulas Di Resta iš „Force India“.

Bendrojoje čempionato įskaitoje pirmauja 88 taškus turintis L. Hamiltonas, kuris antroje vietoje esantį Fernando Alonso iš „Ferrari“ lenkia dviem taškais. Trečioje vietoje – S. Vettelis su 85 taškais.

S. Vettelis Europos GP laimėjo pastaruosius dvejus metus ir abu kartus jis startavo iš pirmosios vietos.