LKF taurė – „Prienų“ krepšininkams

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės varžybų nugalėtoja pirmą kartą tapo Prienų „Prienų“ komanda. Ji finalo atsakomosiose rungtynėse ketvirtadienį namuose įveikė Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipą 81:60 (18:18, 15:18, 26:10, 22:14).
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Pirmąsias finalo rungtynes „Prienai“ svečiuose pralaimėjo 75:77.

Ketvirtadienį trenerio Virginijaus Šeškaus vadovaujami prieniškiai po dviejų kėlinių atsiliko 33:36. Trečiojo kėlinio pradžioje padėtis aikštėje apsivertė aukštyn kojomis, kai šeimininkai pataikė tris tritaškius iš eilės (du – Gintaras Kadžiulis, vieną – Artūras Milaknis). Netrukus Artūras Valeika dar įdėjo iš viršaus, A. Milaknis pataikė du baudos metimus ir „Prienai“ atitrūko 46:38. Po trijų kėlinių „Prienai“ pirmavo 13 taškų skirtumu – 59:46.

Naudingiausiu finalo žadėju pripažintas „Prienų“ ekipos gynėjas G. Kadžiulis. Jam buvo įteiktas 3 tūkst. litų čekis.

Ketvirtadienį 16 taškų „Prienams“ pelnė Gediminas Orelikas, 14 – G. Kadžiulis (tritaškiai - 4/5), 12 – Arnas Labuckas, 11 – Arminas Urbutis, 10 – Artūras Milaknis.

Pasvalio komandai, kuri pernai LKF taurės finale pralaimėjo Kauno „Žalgiriui“, 12 taškų pelnė Tyrellas Biggsas, 11 – Šarūnas Vasiliauskas, 10 – Gediminas Maceina.

2007 metais atgimusiame šalies taurės turnyre iki šiol dominavo „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“. Kauniečiai turnyre triumfavo 2007, 2008, 2011 ir 2012 metais, o vilniečiai – 2009-aisiais ir 2010-aisiais. Abi pajėgiausios šalies komandos šį sezoną LKF taurės varžybose nedalyvavo.