Dviguba lietuvių pergalė diskgolfo Baltijos turo etape Latvijoje

Praėjusį savaitgalį „Braku Takas“ diskgolfo parke (Latvijoje) įvyko penktasis „Prodiscus Baltic Sea Tour 2016“ varžybų etapas – „Braku Takas Open“.  Jame meistrų ir jaunimo divizionuose lietuviai užėmė visas prizines vietas, o Aidas Stončius (Vilniaus diskgolfo klubas) užsitikrino 2016 metų sezono jaunimo čempiono titulą, teigiama pranešime spaudai.
Organizatorių nuotr.

Jaunimo divizione sezono lyderis A. Stončius per tris varžybų ratus sukaupė 13 taškų persvarą prieš artimiausius varžovus ir devynių krepšių finale jo persvara nebekėlė abejonių. O kova dėl antrosios vietos vyko taškas į tašką. Finale trys žaidėjai pretendavo į sidabro apdovanojimą – vilnietis Vėjas Ūselis, zarasiškė Ieva Navickaitė ir geriausia Latvijos jaunimo žaidėja bei parko „šeimininkė“ Alise Olte. Trofėjaus likimas sprendėsi žaidžiant paskutinį finalo krepšį, kurį vienu metimu geriau sužaidė ir antrąją vietą iškovojo V. Ūselis. I. Navickaitė užėmė trečiąją vietą. Po pergalės Braku takas etape A. Stončius tapo nebepavejamas varžovams bendrojoje turo įskaitoje.

Meistrų (40+ amžiaus) divizione dėl prizinių vietų susirungė Vilniaus (VDGK) ir Kauno (KDGK) diskgolfo klubų atstovai. Po permainingos kovos nugalėjo šių metų Lietuvos meistrų čempionas Raimondas Mikalkėnas iš Kauno. Antras liko Tadas Ūselis (VDGK, „DiscCity“), trečias – Miroslavas Jurgelevičius (KDGK).

Atvirajame divizione Kauno diskgolfo klubo atstovas Karolis Lukoševičius liko per žingsnį nuo apdovanojimų pakylos. Nugalėjo vienas pagrindinių Europos diskgolfo čempionatui besirengiančio turo lyderio Gabrieliaus Griciaus (VDGK, „DiscCity“) konkurentų kovoje dėl šio sezono čempiono titulo Siim Isum iš Estijos. Moterų divizione taip pat ketvirtoje vietoje liko Kauno diskgolfo klubo ir DiscCity komandos atstovė Mireta Jurgelevičiūtė. Nugalėjo latvė Anna Riekstina.

„Braku Takas Open“ varžybos vyko dvi dienas, per kurias dalyviai sužaidė tris ratus po 18 krepšų, o geriausieji divizionų žaidėjai – ir 9 krepšių finalus. Šiame turnyre dalyvavo iš viso 56 diskgolfo mėgėjai iš Latvijos, Estijos ir Lietuvos.

Baigiamasis šeštasis „Prodiscus Baltic Sea Tour 2016“ etapas „Virumaa Open“ vyks rugsėjo 25-26 dienomis Estijoje.