LMKL atkrintamosios varžybos prasidėjo dramatiškomis „Fortūnos“ ir „Aisčių-LSU“ pergalėmis

Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) čempionato ketvirtfinalio pirmosiose rungtynėse Klaipėdos „Fortūna“ (3-ioji vieta reguliariajame sezone) namuose po dviejų pratęsimų 83:79 (10:9, 19:11, 16:14, 18:29; 12:12; 8:4) įveikė Šiaulių „Rūtos-Universiteto“ krepšininkes (6) ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1-0.

BFL nuotr.
BFL nuotr.

Klaipėdietės po dviejų kėlinių pirmavo 29:20, o po trijų – 45:34. 36-ąją min. viešnios išlygino trezultatą 52:52. Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 18 sek., „Fortūnos“ gynėja Tatjana Lichtarovič dviem baudos metimais išvedė savo komandą į priekį 63:61. Pratęsimą išplėšė Šiaulių komandos puolėja Ieva Kazlauskaitė. Ji pataikė dvitaškį, iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 2 sek. Iki pirmojo pratęsimo pabaigos likus 6 sek., šiaulietės pirmavo 75:72. Tačiau rezultatą tritaškiu metimu išlygino T. Lichtarovič. Antrajame pratęsime „Fortūna“ atitrūko 81:75 ir išsaugojo persvarą iki finalinės sirenos.

„Fortūnai“ T. Lichtarovič pelnė 28, Garkeiva Kaunsil (Garkeiva Council, 12 atk. kam.) – 22, Monika Grigalauskytė (11 atk. kam.) – 11, Eglė Šikšniūtė (9 atk. kam.) – 9, o Lina Aglinskaitė (tritaškiai – 1/9) – 8 taškus.

„Rūtai-Universitetui“ 19 taškų pelnė Julita Bungaitė (10 atk. kam.), 18 – Santa Okockytė, 12 – Sandra Baliutavičiūtė (11 atk. kam.), po 10 – Lidija Panasiuk ir I. Kazlauskaitė.

Šiaulietės po krepšiais laimėjo kovą dėl kamuolių 61-48.

Kauno „Aistės-LSU“ svečiuose 75:74 (25:11, 11:20, 26:15, 13:28) nugalėjo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ krepšininkes (4) ir taip pat serijoje išsiveržė į priekį 1-0.

Pergalingus du taškus, likus žaisti 2,3 sek., Kauno ekipai iš po krepšio pelnė Laura Želnytė.

Po dviejų kėlinių kaunietės pirmavo 36:31, o po trijų – 62:46. 37-ąją min. Laima Rickevičiūtė dviem baudos metimais išvedė aikštės šeimininkes į priekį 67:66. Likus žaisti minutę, „Sūduva-Mantinga“ pirmavo 74:73. Tačiau pergalė iškeliavo į Kauną.

Nugalėtojų komandai 25 taškus pelnė Dovilė Saurazaitė, 14 – Jolanta Marmienė, 10 – Neringa Skadaitė, 8 – Laura Svarytė (8 atk. kam.).

Marijampolės ekipai 15 taškų pelnė Ela Briedytė, 13 – Ligita Kinkevičienė, 12 – Sandrina Nzeku (Sandrine Nzeukou), 11 – Laima Rickevičiūtė, 8 – Sandra Vaitkutė.

Atsakomosios ketvirtfinalio rungtynės bus žaidžiamos penktadienį Kaune ir šeštadienį Šiauliuose.