L. Grigelis ir L. Mugevičius triumfavo Prezidento taurės dvejetų varžybose

Vilniuje, Bernardinų sodo teniso aikštyne, vykstančio 27-ojo Lietuvos Prezidento taurės vyrų teniso turnyro dvejetų varžybų nugalėtojais tapo lietuviai Laurynas Grigelis ir Lukas Mugevičius.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Turnyro favoritai 24-erių metų L. Grigelis ir 21-erių metų L. Mugevičius finale penktadienį 7:5, 6:4 nugalėjo lenkus – 18-metį Michalą Dembeką ir 19-metį Janą Zelinskį.

Susitikimas truko 1 val. 10 min.

Lietuvos tenisininkai finale atliko tris neatremiamus padavimus, o varžovai – tik vieną. Mūsiškiai padarė vieną dvigubą klaidą, o lenkai – tris.

Vienetų varžybų finale šeštadienį 11.00 val. susitiks du Latvijos atstovai – Mikelis Libietis ir Krišjanis Stabinis. Iki šiol Prezidento taurės nebuvo iškovojęs nė vienas Latvijos tenisininkas.

Trečioji turnyro raketė 24-erių metų M. Libietis (476-oji pasaulio raketė) pusfinalyje penktadienį 7:6 (8-6), 5:7, 6:3 įveikė 19-metį rusą Ivaną Gachovą (2143), kuris praėjusių metų rugsėjį pasaulio reitinge buvo pakilęs į 392-ą vietą.

Beje, Rusijos tenisininkas už antidopingo taisyklių pažeidimus pernai lapkritį buvo diskvalifikuotas iki šių metų liepos 1 dienos. I. Gachovas neteko nuo praėjusių metų liepos 1 dienos pelnytų taškų ir premijų.

27-erių metų K. Stabinis pusfinalyje 6:4, 7:6 (8-6) nugalėjo penktąjį pagal skirstymą 21 metų švedą Fredą Simonsoną.

Po atrankos varžybų į pagrindinį turnyrą patekęs K. Stabinis į Tarptautinės teniso federacijos (ITF) „Futures“ serijos turnyro finalą iškopė pirmą kartą.

Prezidento taurės turnyro pagrindines vienetų varžybas pradėjo 32 žaidėjai iš 14-os šalių. Pagrindinėse vienetų varžybose dalyvavo šeši Lietuvos tenisininkai.

Prezidento taurės turnyro prizų fondą sudaro 10 tūkst. JAV dolerių. Nugalėtojui atiteks 18 ATP reitingo taškų ir 1440 dolerių čekis.