Jaunieji golfo žaidėjai Lietuvoje varžysis dėl pasaulinio reitingo taškų

Prabėgus vos savaitei po svarbiausio golfo renginio šalyje – tarptautinio Lietuvos atvirojo golfo mėgėjų čempionato – jau šį penktadienį prasideda tris dienas truksiantis Lietuvos tarptautinis vaikų ir jaunimo golfo 2016 metų čempionatas.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Jis iš kitų mūsų šalyje organizuojamų vaikų turnyrų išsiskiria tuo, kad jauniesiems žaidėjams sudaroma galimybė uždirbti pasaulinio mėgėjų golfo reitingo taškų.

Lietuvos golfo federacijos (LGF) ir kasmet vis kito golfo klubo organizuojamas čempionatas šįkart vyks Europos centro golfo klube, į kurį susirinks apie 40 vaikų ir jaunimo nuo 7 iki 21 metų amžiaus. Turnyre laukiama dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir Vengrijos, Lenkijos, Suomijos, Ukrainos, Latvijos, Estijos, Rusijos ir Baltarusijos.

Jau ne vienerius metus vykstančiame tarptautiniame čempionate golfo žaidėjai turės paplušėti iš peties – vyresni turnyro dalyviai tris dienas žais po 18 duobučių. Tai reiškia, kad kiekvieną dieną jie nužingsniuos apie 10 km.

Ketverius metus golfą žaidžianti dvylikametė Gabriela Maculevič Lietuvos tarptautiniame vaikų ir jaunimo golfo čempionate dalyvaus jau antrą kartą. Praėjusiais metais turnyre ji nedalyvavo, nes buvo išvykusi, tačiau užpernai mergaitė tapo antrosios vietos nugalėtoja.

„Prieš dvejus metus čempionate man sekėsi pakankamai gerai, tačiau šiais metais stengsiuosi pasiekti dar geresnį rezultatą. Dėl to labai daug treniruojuosi. O kad per turnyrus nejausčiau baimės ir įtampos, stengiuosi kuo daugiau kalbėtis su šalia esančiais žmonėmis“, – pasakoja G. Maculevič.

Kol 14-metis golfo žaidėjas Vilius Belousovas dalyvauja Škotijoje vykstančiame atvirajame jaunimo golfo čempionate (The Junior Open 2016), jo 11-metis brolis Oskaras Belousovas, neseniai grįžęs iš atvirojo vaikų ir jaunimo golfo čempionato Estijoje (Estonian Junior Open 2016), rengiasi varžytis tarptautiniame čempionate Lietuvoje. Praėjusiais metais berniukas iškovojo trečiąją vietą (pirmą dieną Oskaras 9 duobutes įveikė 45 smūgiais, antrąją – 53 smūgiais).

„Pernai turėjau labai stiprų varžovą iš Estijos. Jį sunku įveikti, tačiau šiais metais labai stengsiuosi jį nugalėti. Kadangi čempionatas vyks tame klube, kur aš treniruojuosi, man bus šiek tiek lengviau, nes gerai pažįstu golfo lauką. Tikiuosi, kad tai padės įveikti stipriausią konkurentą“, – sako O. Belousovas.

LGF generalinis sekretorius Mindaugas Markevičius teigia, kad siekiama auginti golfą žaidžiančių vaikų ir jaunimo skaičių Lietuvoje, o jau atradusius golfą paskatinti tobulėti, sekant geriausiųjų pavyzdžiu. Anot jo, tarptautiniai čempionatai sudaro sąlygas jauniesiems žaidėjams įvertinti savo sportinį lygį ir palyginti jį su užsienio šalių bendraamžių pajėgumais.

„Čempionate Lietuvos jaunimas gali varžytis su stipresniais kitų šalių žaidėjais. Tai labai smarkiai padidina jų motyvaciją dar daugiau treniruotis ir įveikti priešininkus. Sveika konkurencija labai skatina jaunimą tobulėti. Be to, šiame čempionate jaunuoliai nuo 16 metų turės galimybę už iškovotą pirmąją vietą gauti pasaulinio golfo mėgėjų reitingo taškų“, – sako M. Markevičius.

Praėjusių metų Lietuvos tarptautiniame vaikų ir jaunimo golfo čempionate vaikinų kategorijoje (iki 18 metų) pirmąją vietą iškovojo Gediminas Markevičius (bendras smūgių skaičius 218). Merginų kategorijoje, nusileidusi varžovėms iš Vengrijos, trečia liko Saulė Jarašūnaitė (244 smūgiai). Trečiąją vietą užėmė ir mergaičių kategorijoje (iki 15 metų) rungtyniavusi Gilė Bitė Starkutė (165 smūgiai per du raundus) bei berniukų iki 12 metų grupėje žaidęs Oskaras Belousovas (98 smūgiai per du raundus). Mergaičių iki 12 metų grupėje antrąją vietą užėmė Rusnė Lieputė (154 smūgiai per du raundus), berniukų grupėje iki 9 metų pirmąją vietą iškovojo Giedrius Mackelis (79 smūgiai per du raundus), trečiąją vietą toje pačioje kategorijoje užėmė Normanas Pranevičius (101 smūgis per du raundus).

Rimčiausiais varžovais šių metų čempionate lietuvaičiams vyriausiųjų grupėje laikomi estas Timo Raukas (HCP 1,3) ir suomis Andreas Westeris (HCP 2,8), berniukų iki 12-os metų – estas Richardas Tederis (HCP 9,8). Mergaičių grupėje iki 12-os aukščiausią vietą reitinge pagal HCP užima latvė Marta Silčenko (HCP 14,8).