„Neptūnas“ iškovojo išsigelbėjimą galinčią reikšti pergalę

Puikiai rungtyniavę Klaipėdos „Neptūno“ (3-15) krepšininkai žengė pirmąjį žingsnį išlikimo VTB Vieningoje lygoje link. Kazio Maksvyčio auklėtiniai išvykoje 77:63 (26:15, 13:18, 14:14, 24:16) nugalėjo Krasnojarsko „Enisey“ (6-12) komandą ir iškovojo trečiąją pergalę B grupėje.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Laimėjimas uostamiesčio klubui suteikė galimybę išsaugoti vietą VTB Vieningoje lygoje, tačiau antrąjį žingsnį privalo žengtiNymburko ČEZ komanda iš Čekijos. Ji šiandien 16.00 val. išvykoje kausis su dvi pergales savo sąskaitoje turinčia Minsko „Cmoki“.

Prieš kelias savaites Kauno „Žalgirį“ netikėtai nugalėję baltarusiai pergalės atveju pavytų „Neptūną“, dėl palankesnio tarpusavio rungtynių santykio aplenktų lietuvius ir išsaugotų vietą VTB Vieningoje lygoje.

Tuo tarpu pralaimėję čekams „Cmoki“ žaidėjai išliktų paskutinėje vietoje ir iškristų iš pirmenybių.

Krasnojarske „Neptūno“ ekipa pirmavo beveik visas rungtynes. Antrajame kėlinyje uostamiesčio klubas buvo susikrovęs 14 taškų pranašumą (34:20), tačiau per rusai pavijo varžovus ir iki trečiojo kėlinio pabaigos likus žaisti 3 minutes rezultatą išlygino (45:45).

Tačiau klaipėdiečiai nesutriko, spurtavo 11:0 ir susigrąžino dviženklį pranašumą bei iškovojo itin svarbią pergalę.

Susikrauti pranašumą lietuviams leido net 11 pataikytų tritaškių. „Enisey“ komandai vytis varžovus trukdė dažnos klaidos – rusai prarado net 19 kamuolių.

„Enisey“: Jasonas Richas 17, Elmedinas Kikanovičius 13 (10 atk. kam.), Jerry Jeffersonas 10 (7 atk. kam.), Zabianas Dowdellas 10.

„Neptūnas“: Marius Runkauskas 17, Vytautas Šarakauskas 16 (9 atk. kam.), Rashaunas Broadusas 15, Deividas Gailius 11.