Lietuvos rinktinė neturėjo problemų ir su Nyderlandais

Lietuvos rinktinė toliau tęsią pasiruošimą Rio de Žaneiro olimpinėms varžyboms. Jono Kazlausko auklėtiniai kontrolinėse rungtynėse Alytuje 84:61 (24:19, 18:6, 24:22, 18:14) sutriuškino Nyderlandų rinktinę ir iškovojo ketvirtą pergalę iš tiek pat galimų.
D. Pipo (DELFI.lt) nuotr.

Rungtynes galingai pradėjo Jonas Valančiūnas. Olandai prieš vidurio puolėją tiesiog neturėjo priešnuodžių – Jonas per beveik devynias minutes pelnė 12 taškų ir atkovojo 6 kamuolius.

Antrajame ketvirtyje darbo ėmėsi ir kiti J. Kazlausko auklėtiniai – mūsiškiai įmetė 18 taškų, tačiau varžovams „iš žaidimo“ leido įmesti tik kėlinio pabaigoje bei ketvirtį laimėjo 18:6 (42:25).

Toliau lietuvių pranašumas tik didėjo, tad antroji rungtynių pusė liko tik formalumas.

Šiame mače lietuviai tiesiog dominavo po krepšiais – šeimininkai atkovojo 46 kamuolius, kuomet varžovai – 31.

Lietuviai taip pat dvigubai pirmavo pagal rezultatyvius perdavimus (20 prieš 10), tačiau kaip ir olandai suklydo net 18 kartų.

Kitas rungtynes Lietuvos rinktinė žais ketvirtadienį Kėdainiuose, kuomet 18:30 val. susitiks su Baltarusijos nacionaline komanda.

Iki tol Lietuvos rinktinė įtikinamai laimėjo visas trejas kontrolines rungtynes. Mūsiškiai namuose sutriuškino Naująją Zeladiją (88:58), Tunisą (81:56) ir Venesuelą (84:53).

Lietuva: Jonas Valančiūnas 16 (15 min., 9 atk. kam.), Paulius Jankūnas 10, Domantas Sabonis (12 atk. kam., 4/13 met.), Mindaugas Girdžiūnas ir Marius Grigonis (6 atk. kam.) po 8, Deividas Gailius, Robertas Javtokas ir Vaidas Kariniauskas (5 rez. perd.) po 7, Jonas Mačiulis 6, Artūras Milaknis 3, Edgaras Ulanovas 1 taškas.

Nyderlandai: Jito Kokas 14, Jessey Voornas 12, Worthy de Jongas ir Willemas Brandwijkas po 9 taškus.