Solidų J. Valančiūno sugrįžimą aptemdė R. Seibučio trauma

Jonas Valančiūnas nieko nelaukęs pradėjo dominavimą Lietuvos rinktinėje. Vien per pirmąjį kėlinį „Toronto Raptors“ atstovas pelnė 8 taškus, o snaiperių įkvėpta Lietuvos komanda nepaliko vilčių Venesuelos krepšininkams – 84:53 (28:14, 19:10, 18:13, 19:16). Tiesa, pergalę apkartino Renaldo Seibučio trauma.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Trečiojo kėlinio pradžioje 30-metis gynėjas suklupo ant parketo ir tik pasišokinėdamas ant vienos kojos pasiekė atsarginių suolą. Rungtynes jis baigė užsikėlęs sužeistą koją su įtvaru ant LED ekrano. Tuo tarpu aikštėje visus reikalus tvarkė Jonas Valančiūnas ir snaiperiai. Jie jau pirmojo kėlinio viduryje padėjo Lietuvai nurūkti į priekį 15:4. Po dviejų kėlinių komandas skyrė 23 taškai (47:24) ir Venesuelos krepšininkams beliko beviltiškai krapštyti nosis ant suolo ir laukti kitų rungtynių.

J. Valančiūnas per 17,5 minutės pelnė 14 taškų (4/4 dvit., 0/1 trit., 6/7 baud.), atkovojo 4 kamuolius, bet suklydo 4 kartus. Taip taip pat buvo pirmosios rungtynės ir Domantui Saboniui, Mantui Kalniečiui bei Pauliui Jankūnui. Rungtynėms su Venesuela Jonas Kazlauskas neregistravo Mindaugo Kuzminsko, Roberto Javtoko, Jono Mačiulio ir Vaido Kariniausko. Beje, rinktinę į priekį vedė snaiperiai Adas Juškevičius ir Marius Grigonis, pelnę atitinkamai 15 ir 13 taškų. Adas pataikė 5 tritaškius iš 5, Marius – 3 iš 4.

Rungtynėmis su Venesuela lietuviai pradėjo keturių komandų draugišką turnyrą Lietuvoje. Jame dar varžosi Baltarusijos ir Nyderlandų krepšininkai. Su Nyderlandais lietuviai susitiks antradienį Alytuje, baltarusiais – ketvirtadienį Kėdainiuose. Pirmuosius du barjerus prieš pusantros savaitės lietuviai peršoko nesuprakaitavę – 88:58 sutriuškino Naująją Zelandiją ir 81:56 nepaliko vilčių Tunisui. Lietuva: Adas Juškevičius 15 (5/5 trit.), Jonas Valančiūnas 14, Marius Grigonis 13, Antanas Kavaliauskas 10, Mantas Kalnietis ir Mindaugas Girdžiūnas po 6, Edgaras Ulanovas 5, Domantas Sabonis ir Deividas Gailius po 4, Artūras Milaknis 3, Paulius Jankūnas 2 (4 rez. perd.).

Venesuela: Johnas Coxas 12, Miguelis Ruizas ir D.Lewisas-Padronas po 7.

Po Lietuvos ir Venesuelos krepšininkų mačo ir mūsų šalies ekipos žaidėjai, ir treneris kalbėjo apie puikią komandos energiją.

„Rungtynes vertinu teigiamai. Pirmiausiai buvo gera energija. Aišku, dar daug taisytinų dalykų, bet kai vyrai stengiasi, juos lengva taisyti. Daugiau mažiau turėjome visus žaidėjus, vyksta normalus darbas, todėl toks ir rezultatas“, – kalbėjo rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazlauskas.

„Rungtynes pradėjome su gera energija ir koncentracija, o tai mums leido atsiplėšti nuo varžovų, taip parodėme, kas aikštės šeimininkai. Likusią rungtynių dalį kontroliavome: nebuvo nei pakilimų, nei nuopuolių – po truputį didinome skirtumą ir dėl to turime tokį rezultatą“, – sakė rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs Adas Juškevičius. Jis pataikė visus penkis tritaškius ir surinko 15 taškų.

„Rungtynės, kaip matėte, buvo nesunkios. Apsigynėme gerai, buvo daug energijos, daug ką išpildėme. Rungtynes vertinu teigiamai“, – komandos draugui pritarė Marius Grigonis.

Rungtynes tiesiogiai transliavo LRT TELEVIZIJA ir portalas LRT.lt.