Serbijos ir Kroatijos krepšininkai pateko į olimpines žaidynes

Kroatijos ir Serbijos vyrų krepšinio rinktinės iškovojo kelialapius į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Turine (Italija) vykusio Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vyrų krepšinio atrankos turnyro finale šeštadienį Kroatijos rinktinė po pratęsimo 84:78 (19:12, 20:22, 15:18, 16:18; 14:8) įveikė Italijos krepšininkus ir iškovojo kelialapį į olimpinį turnyrą.

Kroatijos komandai Bojanas Bogdanovičius pelnė 26 taškus, Krunoslavas Simonas – 21 tašką, Dario Šaričius (13 atk. kam.) – 18, Darko Planiničius – 13.

Italijos ekipoje 18 taškų surinko Marco Belinelli, po 12 – Danilo Gallinari ir Luigi Datome.

Kroatijos rinktinė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių vyrų krepšinio turnyre žais B grupėje, kurioje rungtyniaus ir Lietuvos krepšininkai.

B grupėje su Lietuvos ir Kroatijos rinktinėmis dar rungtyniaus Argentinos, Ispanijos, Brazilijos ir Nigerijos komandos.

Lietuvos krepšininkai pirmąsias rungtynes žais rugpjūčio 7 dieną su brazilais. Rugpjūčio 9-ąją mūsiškiai susitiks su nigeriečiais, rugpjūčio 11-ąją – su argentiniečiais, rugpjūčio 13-ąją – su ispanais, o rugpjūčio 15-ąją – su kroatais.

A grupėje žais JAV, Venesuelos, Kinijos, Australijos rinktinės ir atrankos turnyrus laimėjusios Prancūzijos bei Serbijos ekipos.

Taip pat olimpinės atrankos turnyro Belgrade (Serbija) nugalėtoja tapo Serbijos rinktinė. Ji finale 108:77 (37:11, 23:16, 22:29, 26:21) nugalėjo Puerto Riko komandą ir taip pat pateko į Rio de Žaneiro žaidynes.

Paskutinė olimpinio vyrų krepšinio turnyro dalyvė paaiškės sekmadienį po Maniloje (Filipinai) vykstančio atrankos turnyro finalo, kuriame susitinka Prancūzijos ir Kanados rinktinės.

Serbai nuo pat susitikimo pabaigos perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas ir nepaliko varžovams vilčių pakovoti dėl pergalės. Atrankos turnyro šeimininkai jau po pirmojo kėlinio pirmavo 37:11, o prieš ilgąją pertrauką turėjo 33 taškų pranašumą 60:27.

Nugalėtojams 26 taškus pelnė Bogdanas Bogdanovičius (8 rez. perd.), 23 – Nikola Jokičius (8 atk. kam.), 15 – Nikola Kaliničius.

Puerto Riko komandoje rezultatyviausiai žaidė Jose Barea. Jo sąskaitoje – 22 taškai.