Pasaulio čempionato atranka: Lietuvos rinktinė ir antrą kartą nenusileido slovakams

Penktadienį trečiame pagal dydį Slovakijos mieste Žilinoje į kovą stojo 2014 metų pasaulio čempionato Europos zonos G grupės atrankos komandos – Slovakija ir Lietuva. Kaip ir pirmasis abiejų rinktinių mačas, vykęs rugsėjį Vilniaus LFF stadione, taip ir šis baigėsi lygiosiomis 1:1 (1:1).
D. Šernas, BFL nuotr.

Lietuviai pirmavo po 19 min. pelnyto Darvydo Šerno įvykio, tačiau varžovai dar prieš pertrauką atstatė pusiausvyrą –  įvartį 40 min. gražiu smūgiu per save įmušė Martinas Jakubko.

Nors slovakai didžiąją mačo dalį turėjo iniciatyvą ir du kartus sudrebino Lietuvos rinktinės vartų konstrukciją, arčiau pergalės buvo būtent lietuviai –  87 min. po tiesiog įspūdingo Arvydo Novikovo reido ir perdavimo iš puikios padėties į vartus nepataikė D. Šernas.

Slovakai kamuolį kontroliavo 58 proc., o lietuviai 42 proc. laiko. Smūgių į vartų plotą statistika: 4 prieš 3.

Lietuvos rinktinei Žilinoje negalėjo padėti traumuotas Marius Žaliūkas, virusą pasigavęs Marius Stankevičius ir dėl surinktų kortelių diskvalifikuotas Arūnas Klimavičius. Traumą pirmajame kėlinyje patyrė ir vartininkas Žydrūnas Karčemarskas.

Dabar po penkerių rungtynių Pasaulio čempionato atrankos Europos zonos G grupėje Slovakija turi 8, o Lietuva – 5 taškus.

Antradienį, kovo 26 d., lietuvių laukia draugiškos rungtynės Tiranoje su Albanija, o kitą atrankos varžybų mačą mūsiškiai žais birželio 7 dieną namuose su Graikijos futbolininkais.