Lietuvos krepšinio rinktinė sutriuškino tunisiečius

Penktadienio vakarą Klaipėdos „Švyturio“ arenoje susitiko Lietuvos ir Tuniso krepšinio rinktinės, besiruošiančios Rio de Žaneiro olimpinėms varžyboms. Draugiškas rungtynes be jokios intrigos laimėjo lietuviai, gerokai atsiplėšę nuo varžovų jau pirmame kėlinyje.
BNS/Scanpix nuotr.

Rungtynės baigėsi rezultatu 81:56 (16:9, 20:12, 32:16, 13:19) lietuvių naudai.

Tuniso krepšininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir pirmavo 7:3. Vėliau lietuviai perėmė iniciatyvą ir laimėjo pirmąjį kėlinį 16:9. Įpusėjus rungtynėms, šeimininkų pranašumas siekė 15 taškų (36:21). Trečiajame ketvirtyje Lietuvos krepšininkai surinko 32 taškus ir skirtumas jau tapo triuškinantis (68:37). Tik paskutinėmis minutėmis lietuviai atsipalaidavo ir leido varžovams kiek sumažinti atsilikimą.

Lietuvos komandai 17 taškų pelnė 15 min. aikštėje praleidęs Adas Juškevičius (tritaškiai 4/5). Po 12 taškų pridėjo Marius Grigonis ir Mindaugas Kuzminskas, 10 – Edgaras Ulanovas, 8 – Mindaugas Girdžiūnas, 7 – Renaldas Seibutis, 6 – Antanas Kavaliauskas, 5 – Rokas Giedraitis, 4 – Deividas Gailius.

Taškų nepelnė Vaidas Kariniauskas ir Robertas Javtokas, o registruotas rungtynėms buvo, bet nežaidė Artūras Milaknis.

Šias rungtynes šalia rinktinės stebėjo Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas.

Olimpinės atrankos turnyrui besiruošiančioje Tuniso ekipoje 15 taškų surinko Makremas Ben Romdheinas (Makrem Ben Romdhane).

Lietuvos krepšininkai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 38–26 ir atliko gerokai daugiau rezultatyvių perdavimų (24–11). Lietuviai pataikė 11 tritaškių iš 25 (44 proc.), bet suklydo 22 kartus.

Kitas rungtynes mūsų šalies komanda žais liepos 10 dieną Vilniuje su Venesuela. Rungtynes taip pat tiesiogiai transliuos LRT TELEVIZIJA.

Lietuvos rinktinės starto penketas: Mindaugas Girdžiūnas, Marius Grigonis, Renaldas Seibutis, Mindaugas Kuzminskas ir Robertas Javtokas.

Tuniso rinktinės starto penketas: Makremas Benas Romdhane'as, Mourad El Mabroukas, MokhtarGhyaza, Nizar Knioua, Michael Rollas.

Pirmosiose kontrolinėse rungtynėse Lietuva taip pat lengvai įveikė Naująją Zelandiją – tuomet rezultatas buvo 88:58.