Septyniolikmečiai krepšininkai po prancūziško trilerio tęsia kovą dėl medalių

Lietuvos septyniolikmečių (U17) vaikinų krepšinio rinktinė ketvirtadienį ištvėrė 45 minučių prancūzišką trilerį ir žengė į Pasaulio čempionato pusfinalį. Lietuviai po pratęsimo įveikė Prancūzijos rinktinę 73:72 (25:10, 13:16, 10:20, 15:17, 10:9).
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Didžiausi sveikinimai vaikinams už pasiaukojimą, nesitaupėme, atidavėme visas jėgas. Kartojosi ispanų scenarijus, kai gavome tritaškį į rubinę. Kažkiek išmušė iš vėžių spaudimas. Pabaigą nulėmė sėkmės faktorius ir tai, kad kovojome, nepasidavėme tais momentais, kai prancūzai buvo išsiveržę į priekį. Dabar reikia pamiršti šias rungtynes ir rengtis pusfinaliui”, – sakė Lietuvos rinktinės vyr. treneris Gediminas Petrauskas.

Jo vadovaujama rinktinė įspūdingai pradėjo rungtynes, pasiųsdama atletiškus prancūzus į krepšinio nokdauną. Tačiau Prancūzijos krepšininkai iš lėto atsigavo ir spurtavo po ilgosios pertraukos. Vis dėlto, lemiamu metu lietuviai buvo tvirtesni.

Įspūdingai rungtyniavo įžaidėjas Arnas Velička, kuris pelnė 23 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

16 taškų prie pergalės pridėjo Ignas Sargiūnas, 10 – Elvis Juozaitis. Kelis ypač svarbius metimus rungtynių pabaigoje pataikęs Grantas Vasiliauskas įmetė 9 taškus.

Pusfinalyje penktadienį Lietuvos rinktinė susitiks su JAV ir Korėjos mačo nugalėtojais, rašoma pranešime spaudai.