Vilniaus „Žalgirio“ varžovai Čempionų lygos atrankoje – „Astana“

Pirmadienį A lygos čempionas Vilniaus „Žalgiris“ sužinojo varžovą Čempionų lygos atrankos varžybose. Juo tapo praėjusiais metais turnyro grupių varžybose žaidusi „Astana“.
Vilniaus „Žalgirio“ nuotr.

Antrajame atrankos varžybų etape savo kelią pradėsiantis „Žalgiris“ žais su bene sunkiausiu varžovu, kokį burtai galėjo lemti.

Kazachstano ekipa „Astana“ pernai jau žaidė Čempionų lygos grupių turnyre, tačiau liko ketvirtoje vietoje.

Šiemet dėl patekimo į UEFA Čempionų lygos grupių etapą varžysis 56 komandos iš įvairiausių Europos šalių.

Pirmąjį mačą su šiais varžovais žalgiriečiai žais liepos 12–13 dienomis, o atsakomosios rungtynės vyks lygiai po savaitės.

„Astana“ varžėsi C grupėje kartu su Madrido „Atletico“, Lisabonos „Benfica“ ir Stambulo „Galatasaray“. Kazachai pergalių neiškovojo, tačiau iš Kazachstano pergalės neišsivežė nė viena komanda.

„Astana“ namuose su „Atletico“ sužaidė 0:0, o su „Galatasaray“ ir „Benfica“ – 2:2. Be to, kazachai dar tašką iškovojo išvykoje, Stambule su „Galatasaray“ sužaidę 1:1.

„Astana“ yra Kazachstano sostinėje Astanoje įkurtas ir visiškai valstybės išlaikomas futbolo klubas, kurio tikslas – garsinti miesto vardą. Klubą valdo „Samuryq-Qazyna“ holdingas, kurio sudėtyje yra ir valstybinė naftos ir dujų milžinė „KazMunayGaz“, bankai, kasyklos, avialinijų bendrovės, oro uostai ir šalies geležinkelių sistema. Holdingo vertė – apie 66,5 milijardo eurų.

Tuo pačiu vardu yra sukurta ir krepšinio bei dviračių sporto komanda. Pastarajai atstovauja tokios žvaigždės kaip Alberto Contadoras, Vincenzo Nibali ar Fabio Aru.

Pirmojo kvalifikacinio etapo poros (pirmasis susitikimas – birželio 28–29 dienomis, atsakomasis – liepos 5–6 d.):