L. Jamesas ir „Heat“ triumfavo NBA finale

Vienas geriausių, jei ne pats geriausias, o dabar – ir su čempiono žiedu. LeBronas Jamesas ilgam užtildys visus savo kritikus.
EPA-ELTA nuotr.

Devintą sezoną NBA rungtyniaujantis L. Jamesas galingą žaidimą atkrintamosiose vainikavo pirmuoju karjeros čempiono titulu. Puolėjas atliko trigubą dublį, o jo vedama Majamio „Heat“ namie 121:106 (31:26, 28:23, 36:22, 26:35) nugalėjo Oklahomos „Thunder“ ir antrą kartą klubo istorijoje tapo NBA čempionais.

„Pats laikas, po velnių“, – paklaustas, ką pagalvojo, kai suprato, kad tapo NBA čempionu, atsakė Jamesas.

„Heat“ finalo seriją laimėjo 4-1.

L. Jamesas paskutinėse serijos rungtynėse pelnė 26 taškus, atliko 13 rezultatyvių perdavimų, atkovojo 11 kamuolių ir atliko antrą trigubą dublį finale. Tai buvo dar vienas patvirtinimas, kad šis sezonas priklauso jam.

Puolėjas buvo išrinktas naudingiausiu reguliariojo sezono krepšininku ir dominavo tiek atkrintamosiose varžybose, tiek finalo serijoje. Joje Jamesas per rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 28,6 taško, atkovodavo po 10,2 kamuolio ir atlikdavo po 7,4 rezultatyvaus perdavimo.

27 metų krepšininkas vienbalsiai išrinktas naudingiausiu finalo serijos žaidėju.

Užteko vos metų, kad L. Jamesas nuplautų pralaimėjimo kartėlį ir užtildytų skeptikus. Pernai jo atstovaujama „Heat“ finale 2-4 nusileido Dalaso „Mavericks“.

„Pernai žaidžiau su daugybe neapykantos, o krepšinį reikia žaisti ne taip. Žaisti reikia mylint šią sporto šaką“, – kalbėjo Jamesas.

Jo vedama „Heat“ penktosiose serijos rungtynėse nepavejamai nutolo trečiajame kėlinyje. Kai ketvirtajame kėlinyje skirtumas nemažėjo, likus žaisti 3 minutes ir 1 sekundę Jamesas ir jo komandos draugas Dwyane`as Wade`as buvo pasodinti ant suolelio.

Ten L. Jamesas su komandos draugais pradėjo švęsti pirmą karjeros titulą.

„Heat“: LeBronas Jamesas 26 (13 atk. kam., 11 rez. perd.), Chrisas Boshas 24, Mike'as Milleris 23 (7/8 trit.), Dwyane`as Wade`as 20, Shane`as Battier 11, Mario Chalmersas 10.

„Thunder“: Kevinas Durantas 32 (11 atk. kam.), Russellas Westbrookas ir Jamesas Hardenas po 19, Derekas Fisheris 11.