Lietuvos lengvaatlečiai Europos neįgaliųjų čempionate iškovojo 8 medalius

Italijoje vykusiame Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos čempionate Lietuvos sportininkai iškovojo aštuonis medalius – po tris aukso ir bronzos bei du sidabro – ir galutinėje įskaitoje užėmė 12-ąją vietą.
Atletai Mindaugas Bilius, Augustas Navickas. V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Daugiausiai medalių (51 aukso, 51 sidabro, 29 bronzos) iškovojo Rusijos lengvaatlečiai.

Iš viso apdovanojimus pelnė 32 šalių atstovai.

Iš Lietuvos atletų Europos čempionais tapo Mindaugas Bilius (F37 klasė; diskas ir rutulys) ir Andrius Skuja (F46; rutulys), sidabro medalius iškovojo Jonas Spudis (F44; ietis) ir Ramunė Adomaitienė (T38; tolis), o bronzos – Kęstutis Skučas (F52; diskas), A. Skuja (F46; ietis) ir Donatas Dundzys (F37; rutulys).

Iš viso Europos pirmenybėse Italijoje dalyvavo daugiau nei 600 sportininkų iš 36 šalių. Lietuvos rinktinę sudarė vienuolika atletų su judėjimo ir regėjimo negalia.

„Medalių derlius. Visi sportininkai labai gerai pasirodė. Iš vienuolikos Lietuvos rinktinės sportininkų net devyni pagerino asmeninius, o kartu ir Lietuvos, rekordus, bei pakilo pasaulio reitinge. M. Bilius dar ir Europos rekordą pagerino. Džiaugiamės, kad atsirado šaunaus jaunimo, kuris pradeda Europoje iškovoti prizines vieta“, – sakė Lietuvos parolimpinio komiteto (LPOK) generalinis sekretorius Gintaras Zavadckis.

Remdamasis Europos čempionato rezultatais, pagal Lietuvai skirtas kvotas LPOK suformuos šalies parolimpinę rinktinę, kuri rugsėjo 7–18 dienomis varžysis Rio de Žaneire.