Klaipėdoje siautėjęs „Neptūnas“ sutriuškino „Žalgirį“

Netaikliau už Kauno „Žalgirį“ šeštadienį „Švyturio“ arenoje mėtė tik šokėjos. „Žalgirio“ nelaimei, tai įtakos rezultatui neturėjo.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Vieną po kito metimus pro šalį svaidę kauniečiai 76:52 (21:11, 27:14, 14:15, 14:14) nusileido Klaipėdos „Neptūnui“ ir LKL finalo serijos iki keturių pergalių rezultatas tapo lygus 1-1. Trečiasis susitikimas antradienį vyks Kaune.

„Žalgiris“ pelnė pirmuosius rungtynių taškus, kai baudas realizavo Martynas Pocius, bet „Neptūnas“ po to atsakė 10 taškų iš eilės ir nebesižvalgė atgal. Danielio Ewingo tritaškis pirmo kėlinio pabaigoje inicijavo šeimininkų spurtą 13:0, kurį dėjimu pabaigė Arvydas Šikšnius – 31:11.

Iki ilgosios pertraukos „Neptūnas“ dar labiau padidino savo persvarą ir pirmavo 48:25. Antroji mačo dalis tebuvo formalumas.

„Žalgiris“ šiame mače pataikė vos 17 metimų iš 53 (32 proc.). Paulius Jankūnas, kuris pirmajame finalo serijos mače pelnė 29 taškus, šį kartą nesurinko nė vieno, pramesdamas visus 7 metimus iš žaidimo. „Žalgirio“ kapitonas atkovojo 10 kamuolių ir surinko 6 naudingumo balus.

Rungtynes ketvirtojo kėlinio viduryje sustabdė kuriozas, kai šokėjų išmestas kaspinas užstrigo ant „Švyturio“ arenos kubo konstrukcijų. Kubas turėjo būti nuleistas, kaspinas nuimtas, ir tada kubas vėl pakeltas į viršų.

Šiame susitikime „Žalgirio“ gretose nerungtyniavo Martynas Sajus ir Olivier Hanlanas, kuris neatvyko su komanda į Klaipėdą. „Neptūnui“ padėti negalėjo kojos skausmus pirmose finalo rungtynėse pajutęs Arnas Butkevičius.

„Neptūnas“: Danielis Ewingas 15, Martynas Mažeika 13, Trentas Plaistedas 10, Trevisas Baderis 9, Vytautas Šarakauskas 9.

„Žalgiris“: Jerome`as Randle'`s 12, Martynas Pocius 9, Renaldas Seibutis 7.