J. Valančiūnas sugrįžo, bet „Raptors“ sutriuškinti Klivlande

Jonas Valančiūnas išsigydė čiurnos traumą ir sugrįžo į aikštę, bet jo atstovaujamas Toronto „Raptors“ klubas patyrė triuškinantį pralaimėjimą. Kanados ekipa išvykoje Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato Rytų konferencijos finalo penktose rungtynėse nusileido Klivlando „Cavaliers“ komandai 78:116 (19:37, 15:28, 26:35, 18:16) ir serijoje iki keturių pergalių atsilieka 2-3.
Scanpix/USA Today Sports nuotr.

J. Valančiūnas susitikimą pradėjo ant atsarginių suolo, žaidė 18 minučių, pelnė 9 taškus, bet neatkovojo nė vieno kamuolio. Lietuvos rinktinės centro, kuris buvo trečias pagal rezultatyvumą komandoje, taikiklis per priverstinę 8-erių rungtynių pertrauką ne kiek nenusimušė: jis pataikė visus 4 mestus dvitaškius ir 1 baudą iš 2. Uteniškis dar atliko rezultatyvų perdavimą, du kartus suklydo ir sykį prasižengė, o jo +/- rodiklis buvo -17.

Kevinas Love`as nugalėtojams, kurie jau pirmame kėlinyje įgijo 34 taškų persvarą, pelnė 25, LeBronas Jamesas – 23 taškus per 31 minutę ir visą ketvirtą kėlinį ilsėjosi ant atsarginių suolo. „Karalius Jamesas“, kuriam tai buvo 191-os „play-off“ etapo rungtynės karjeroje, dar atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 6 kamuolius. Kyrie Irvingas taip pat surinko 23 taškus.

„Cavaliers“, kurie demonstravo pavyzdinę gynybą, antrą iš eilės Rytų konferencijos čempionų titulą gali užsitikrinti jau naktį iš penktadienio į šeštadienį Lietuvos laiku šeštose rungtynėse Toronte. Beje, Klivlando krepšininkai namuose šį sezoną atkrintamų varžybų etape nepralaimėjo nė vienos dvikovos (7-0).

„Raptors“ abu lyderiai DeMaras DeRozanas (14 tšk.) ir Kyle`as Lowry (13 tšk.) šįkart pasirodė blankiai. J. Valančiūno „pavaduotojas“ Bismackas Biyombo įmetė 7 taškus, tačiau atkovojo vos 4 kamuolius po krepšiais (ankstesnėse dvejose laimėtose rungtynėse aukštaūgis iš Kongo tai padarė net 40 kartų). Argentiniečio Luiso Scola sąskaitoje taip pat 7 taškai.

Svečiai iš Toronto, kuriems tai buvo 20-os rungtynės per 42-i dienas ir 13-as mačas per 25-ias pastarąsias dienas, po dviejų kėlinių atsiliko jau 31 tašku, o tai didžiausias deficitas Rytų konferencijos atkrintamų varžybų istorijoje.

Klivlando „Cavaliers“ – Toronto „Raptors“ – 116:78 (37:19, 28:15, 35:26, 16:18), – serija 3-2.

„Cavaliers“: Kevinas Love`as 25, LeBronas Jamesas ir Kyrie Irvingas po 23, Richardas Jeffersonas 11, Tristanas Thompsonas 9 (10 atk. kam.), J. R. Smithas ir Channingas Frye po 7, Jamesas Jonesas 5, rusas Timofejus Mozgovas 4 (12 min., 7 atk. kam., 2/2 dvitaškiai), Dahntay Jonesas 2, australas Matthew Dellavedova 0 taškų (9 min.).

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 14, Kyle`as Lowry 13, Jonas Valančiūnas 9, Bismackas Biyombo ir Luisas Scola po 7, Delonas Wrightas ir Normanas Powellas po 6, DeMarre`as Carrollas 5, Patrickas Pattersonas, Terrence`as Rossas ir kanadietis Corey Josephas po 3, Jasonas Thompsonas 2, Jamesas Johnsonas 0 taškų (11 min.).