Dviračių treko varžybose Rusijoje – dvi S. Krupeckaitės pergalės

Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms besirengianti Lietuvos dviratininkė Simona Krupeckaitė antradienį Tuloje (Rusija) pasibaigusiose tarptautinėse treko varžybose „Grand Prix of Tula“ iškovojo dvi pergales. 33-ejų metų panevėžietė laimėjo sprinto ir keirino rungtis.
Scanpix/Reuters nuotr.

Buvusi pasaulio ir Europos čempionė sprinto rungties finale nugalėjo ruses Jekateriną Gnidenko ir Anastasiją Voinovą, kuri yra pasaulio ir Europos komandų sprinto bei 500 m atskiro starto lenktynių čempionė. S. Krupeckaitė laimėjo ir ketvirtfinalio bei pusfinalio važiavimus.

Kita lietuvė Miglė Marozaitė liko septinta. Jai nepavyko patekti į pusfinalį, kuriame dalyvavo šešios dviratininkės.

Atrankos varžybose S. Krupeckaitė (11,352 sek.) užėmė antrąją vietą, o M. Marozaitė (11,830 sek.) – septintąją.

S. Krupeckaitė keirino rungties pirmojo etapo antrajame važiavime buvo antra, o antrojo etapo pirmajame važiavime – trečia. S. Krupeckaitė finale aplenkė visas penkias varžoves. Antrąją vietą užėmė A. Voinova, o trečiąją – vokietė Emma Hinze.

M. Marozaitė su ruse Jekaterina Savostikova pasidalijo 13-ąją vietą.

Moterų sprinto ir keirino rungtyse dalyvavo po 17 dviratininkių.

Vyrų keirino rungties (28 dalyviai) prizininku tapo Vasilijus Lendelis. 21-erių metų panevėžietis finale nusileido tik rusui Aleksandrui Vasiuchnai. Trečiąją vietą užėmė kitas Rusijos dviratininkas Aleksandras Dubčenka.

Lietuvis Svajūnas Jonauskas užėmė 12-ąją vietą.

Vyrų sprinto rungtyje (30 dalyvių) V. Lendelis liko septintas, o S. Jonauskas – 12-as.

Atrankos varžybose V. Lendelis (10,445 sek.) buvo antras, o S. Jonauskas (10,653 sek.) – 11-as.

Atvirame treke vykusiose varžybose dalyvavo dviratininkai iš Baltarusijos, Kazachstano, Lietuvos, Rusijos ir Vokietijos.