S. Bilis – 100 metrų laisvu stiliumi rungties pusfinalyje

Ketvirtadienį Europos plaukimo čempionate startavo penki Lietuvai atstovaujantys sportininkai – Raminta Dvariškytė, Mindaugas Sadauskas, Simonas Bilis, Povilas Strazdas, Tadas Duškinas. Vienintelis S. Bilis sugebėjo patekti į savo rungties pusfinalį.
Asociatyvi Reuters/Scanpix nuotr.

100 m laisvu stiliumi atrankoje paskutinis iš lietuvių startavęs S. Bilis distanciją įveikė per 49,17 sekundės ir savo plaukime liko ketvirtas.

Tiesa, iškart po to paskelbtuose galutiniuose šios rungties rezultatuose lietuvio pavardė atsidūrė 11 vietoje (į pusfinalį pateko 16 sportininkų).

Greičiausiai šios rungties atrankoje plaukė prancūzas Clementas Mignonas (48,40 sek.), serbas Velimiras Stjepanovičius (48,59 sek.) ir olandas Sebastiaanas Verschurenas (48,61 sek.).

Pirmasis 100 m laisvu stiliumi rungtyje iš lietuvių startavęs Tadas Duškinas savo plaukime distanciją įveikė per 51,58 sekundės ir jame liko antras.

P. Strazdas tą pačią distanciją įveikė kiek greičiau – per 50,66 sekundės ir savo plaukime liko šeštas.

Trečias plaukęs M. Sadauskas užfiksavo kur kas geresnį rezultatą – 49,75 sekundės. Šis rezultatas jam savo plaukime garantavo 4 vietą.

R. Dvariškytė 200 m krūtine atrankoje savo plaukime distanciją įveikė per 2:19,11 min. ir užėmė penktąją vietą bei iškart prarado visas galimybes patekti į rungties pusfinalį – iki jo jai pritrūko kiek 4,6 s.

Nuo plaukime nugalėjusios estės ji atsiliko kiek daugiau nei 3 sekundes.