Europos plaukimo čempionate G. Titenis iškovojo bronzą

Londone tęsiasi Europos plaukimo čempionatas, kuriame antradienio vakarą vyko pusfinalių ir finalų plaukimai. Juose pasirodė ir Lietuvos atstovai – Rūta Meilutytė bei Giedrius Titenis. Plaukikas G. Titenis iškovojo bronzos medalį, o R. Meilutytė pateko į finalą.

100 metrų krūtine rungties finale plaukęs G. Titenis distanciją įveikė per 1 min. 0,10 sek. ir užėmė trečią vietą. Finale 26-erių lietuvis plaukė trečiame takelyje.

„Su treneriu pasitarėme pabandyti startuoti greičiau ir grįžti tokiu pačiu greičiu. Ko gero, dar nesu tokios formos. Bet viskas vyksta pagal planą”, – G.Titenis cituojamas Lietuvos plaukimo federacijos „Facebook“ puslapyje.

Aukso medalį, pagerinęs Europos plaukimo čempionato rekordą, laimėjo britas Adamas Peaty 58,36 sek., o sidabrą pelnė bitas Rossas Murdochas 59,73 sek.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino bronzos medalį pelniusį plaukiką.

„Ačiū, kad plaukiate už Lietuvą ir garsinate jos vardą. Įrašykite į pasaulio plaukimo sporto istoriją dar ne vieną reikšmingą laimėjimą – kaip savo stiprios valios ir atkaklumo pergalę! Garsinkite Lietuvą kaip talentingų sportininkų šalį“, – rašoma šalies vadovės sveikinime.

Plaukikui prezidentė palinkėjo visuomet tikėti savo jėgomis ir kantriai dirbant pasiekti visus užsibrėžtus tikslus.

Moterų 100 m plaukimo krūtine pusfinalyje puikiai pasirodžiusi ir čempionatų rekordą pagerinusi R. Meilutytė užėmė 1 vietą bei pateko į finalą, kuris vyks trečiadienį. Lietuvė pasirodė antrame pusfinalio plaukime ketvirtame takelyje. Visą distanciją ji įveikė per 1 min. 6,16 sek.

„Norėjau gal kiek greičiau, bet šiam pasirengimo Rio etapui laikas geras”, – po plaukimo sakė Rūta.

Čempionatą transliuoja LRT KULTŪRA ir naujienų portalas LRT.lt.