G. Titenis ir U. Mažutaitytė – Europos plaukimo čempionato pusfinalyje

Pirmadienį prasidėjusiame Europos plaukimo čempionate lietuviai pasirodė labai skirtingai. Puikų rezultatą atrankoje pademonstravo 100 metrų krūtine plaukęs Giedrius Titenis. Toje pačioje rungtyje plaukusiam Andriui Šidlauskui iki finalo pritrūko visai nedaug. Į pusfinalį taip pat pateko ir 200 metrų plaukime nugara dalyvavusi Ugnė Mažutaitytė. 50 metrų peteliške plaukęs Deividas Margevičius, 100 metrų nugara plaukime startavęs Gytis Stankevičius ir vyrų estafetės 4x100 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje plaukusi lietuvių komanda į tolimesnį etapą nepateko.
Giedrius Titenis. Reuters/Scanpix nuotr.

100 metrų krūtine plaukime puikų rezultatą pademonstravęs G. Titenis distanciją įveikė greičiau nei per minutę ir užtikrintai laimėjo savo plaukimą.

100 metrų krūtine rungtyje taip pat sėkmingai startavęs A.  Šidlauskas savo plaukime liko ketvirtas, bet į pusfinalį nepateko.

100 metrų nugara rungties atrankos plaukime startavo lietuvis Gytis Stankevičius. Įveikęs pusę distancijos, jis užėmė trečią vietą, tačiau gero tempo nesugebėjo išlaikyti iki pabaigos ir distanciją baigė paskutinis – dešimtas. Nuo plaukimą laimėjusio švedo Mattiaso Carlsono jis atsiliko net 1,88 sekundės.

Galutinėje įskaitoje jis užėmė 47 vietą tarp 51 dalyvių.

Šioje rungtyje turėjęs dalyvauti Danas Rapšys dėl žarnyno infekcijos praleis dvi pirmąsias čempionato dienas.

200 metrų plaukime nugara U. Mažutaitytė buvo netoli geriausio savo pasirodymo ir savo plaukime užėmė 6 vietą. Ji, kaip ir G. Titenis, taip pat pateko į savo rungties pusfinalį.

50 metrų peteliške plaukime D. Margevičius užėmė 6 vietą, jo laikas – 24,32 sekundės. Į pusfinalį jis nepateko.

Vyrų estafetės 4x100 metrų laisvuoju stiliumi rungtyje pirmajame atrankos plaukime Lietuvos plaukikų komanda užėmė 6 vietą, tačiau bendroje įskaitoje tarp 15 šalių liko 11 vietoje ir į finalą nepateko. Lietuvių laikas – 3:18,78 sekundės. Kvalifikacinėse varžybose estafetėje greičiausiai plaukė prancūzai (3:16,22).

Lietuvių komandą sudarė Mindaugas Sadauskas, Simonas Bilis, vietoj D. Rapšio plaukęs Tadas Duškinas ir distanciją užbaigęs Povilas Strazdas.

Čempionatą transliuoja LRT KULTŪRA ir naujienų portalas LRT.lt.