Londone vyksta Europos plaukimo čempionatas

Pirmadienį Londone prasidėjo Europos plaukimo čempionatas, kuriame dalyvauja ir visi pajėgiausi Lietuvos plaukikai. Pirmenybes visą savaitę tiesiogiai transliuos LRT KULTŪROS kanalas ir naujienų portalas LRT.lt.

Europos čempionatas vyksta tame pačiame baseine, kuriame Rūta Meilutytė prieš 4 metus tapo olimpine čempione.

Londone 19-metė lietuvė startavo tik 100 metrų distancijoje plaukiant krūtine. Puikų rezultatą pademonstravusi R. Meilutytė trečiadienį šios rungties finale pelnė aukso medalį.

Kitas Lietuvos rinktinės lyderis – Giedrius Titenis – Londone plaukia 50 ir 100 metrų distancijas krūtine. Antradienį 26-erių metų lietuvis 100 m krūtine rungties finale atplaukė trečias ir iškovojo bronzos medalį.

Prieš dvejus metus Berlyne vykusiame Europos čempionate R. Meilutytė tapo nugalėtoja 50 metrų distancijoje krūtine, o G. Titenis iškovojo net tris medalius – du bronzos ir vieną sidabro.

Kitiems Lietuvos plaukikams, kurie dar nėra įvykdę olimpinių normatyvų, šis čempionatas yra viena iš paskutiniųjų galimybių iškovoti kelialapį į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.