Be J. Valančiūno žaidusi „Raptors“ krito Majamyje

Jono Valančiūno netekusiam Toronto „Raptors“ klubui ir Majamio „Heat“ komandai Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos pusfinalio serijoje 48 minučių išsiaiškinti nugalėtoją paprastai neužtenka. Ketvirtose serijos rungtynėse ir vėl prireikė pratęsimo, po kurio pergalę šventė Majamio ekipa 94:87 (25:21, 19:14, 16:27, 23:21, 11:4).
Scanpix/USA Today Sports nuotr.

Trečią kartą iš keturių krepšininkams teko žaisti papildomas 5 minutes. „Heat“ išlygino serijos iki keturių pergalių rezultatą 2–2. Penktas mačas vyks Toronte.

Pirmi du susitikimai taip pat baigėsi pratęsimais. Pirmas serijos rungtynes išvykoje po papildomo laiko 102:96 laimėjo svečiai iš Majamio, o antrose pajėgesni jau buvo „Raptors“ 96:92.

NBA žvaigždė Dwyane`as Wade`as ketvirtose rungtynėse ištraukė pratęsimą, o iš viso pelnė 30 taškų. Pagal rezultatyvumą atkrintamose varžybose jis pakilo į 13-ą vietą NBA ir aplenkė legendinį Magic Jonhsoną. Slovėnas Goranas Dragičius įmetė 15 ir pataikė labai svarbų tritaškį, likus 22,4 sek. iki pratęsimo pabaigos. Joe Johnsonas taip pat surinko 15 taškų. Aikštės šeimininkams taip pat trūko pagrindinio centro traumuoto Hassano Whiteside`o.

Čiurnos traumą patyrusio J. Valančiūno dubleris Bismackas Biyombo stengėsi pavaduoti lietuvį kiek galėjo ir atliko dvigubą dublį: pelnė 13 taškų ir atkovojo 13 kamuolių. Vidurio puolėjas iš Kongo buvo vienas rezultatyviausių ir naudingiausių svečių gretose.

Terrence'as Rossas ir Cory Josephas įmetė po 14 taškų, DeMarre`as Carrollas – 13, o du vadinami „Raptors“ lyderiai – DeMaras DeRozanas (9 tšk., 4/16 dvitaškiai) ir Kyle`as Lowry (10 tšk., 0/6 tritaškiai, 4 klaid.) – kartu sukrapštė 19 taškų, pataikę iš žaidimo vos 6 metimus iš 28.

Toronto klubas ketvirtame kėlinyje pirmavo 77:68. Likus 5 min. svečių persvara dar buvo 7 taškai (79:72), tačiau D. Wade`o pastangomis „Heat“ ekipa išlygino skirtumą 83:83. Paskutinis kanadiečio C. Josepho metimas buvo netaiklus ir komandoms teko žaisti pratęsimą. Jo metu akivaizdžiai pranašesni jau buvo „Heat“ krepšininkai (11:4).

Rezultatas:

„Heat“ – „Raptors“ – 94:87 (25:21, 19:14, 16:27, 23:21, 11:4), - po pratęsimo. Serija 2–2.

„Heat“: Dwyane'as Wade`as 30, Goranas Dragičius ir Joe Johnsonas po 15, britas Luolas Dengas ir Justise'as Winslow po 9, Amare`as Stoudemire`is ir Joshas Richardsonas po 6, Joshas McRobertsas ir Tyleris Johnsonas po 2 taškus.

„Raptors“: Terrence`as Rossas (3/6 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 3/3 baudos) ir Cory Josephas (7/16 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai) po 14 taškų, Bismackas Biyombo (13 atk. kam., 4/6 dvitaškiai, 5/5 baudos) ir DeMarre`as Carrollas (5/8 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai) po 13, Kyle`as Lowry 10 (9 rez. perdav., 7 atk. kam., 4 per. kam., 4 klaid., 2/5 dvitaškiai, 0/6 tritaškiai, 6/7 baudos), DeMaras DeRozanas 9 (3 atk. kam., 4/16 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 1/4 baudos), Pattrickas Pattersonas 7, Normanas Powellas 5, brazilas Lucas Nogueira 2 taškai (debiutavo atkrintamose varžybose).