„Neptūnas“ įveikė „Šiaulius“ ir vėl išsiveržė į priekį

Griausmingai savų sirgalių palaikomas Klaipėdos „Neptūnas“ susigrąžino pranašumą „Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionato ketvirtfinalyje. Dainiaus Adomaičio auklėtiniai antradienį savo aikštėje 90:85 (28:21, 22:26, 12:21, 28:17) palaužė „Šiaulių“ klubą ir serijoje iki trijų pergalių vėl išsiveržė į priekį – 2˜–1.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Ketvirtosios serijos rungtynės penktadienį bus žaidžiamos Šiauliuose.

Pirmoje susitikimo pusėje sėkmingiau rungtyniavęs „Neptūnas“ pirmavo didžiąją laiko dalį, o po Traviso Baderio, Martyno Mažeikos ir Vytauto Šarakausko taiklių tritaškių turėjo rekordinį – 11 taškų pranašumą (39:28), kurį greitai išsvaistė.

Atkarpą 8:2 laimėję „Šiauliai“ iš pradžių sumažino atsilikimą iki minimalaus, o po ilgosios pertraukos ir išsiveržė į priekį – 53:52.

Gedimino Petrausko auklėtiniai vienu metu buvo atitrūkę per šešis taškus, tačiau klaipėdiečiai varžovų į priekį nepaleido ir ketvirtajame ketvirtyje išlygino rezultatą.

Emocingai besiklosčiusiame paskutiniame kėlinyje emocijos prasiveržė pro kraštus, kada susikibo Martynas Mažeika ir Assemas Marei. Greitai prie jų sulėkus abiejų komandų krepšininkams, kilo didesnis apsistumdymas, prie kurio prisijungė ir keli į aikštę išbėgę „Neptūno“ sirgaliai.

Pastaruosius iš karto išvedė apsauga, o Mažeikai ir Marei buvo skirta abipusė techninė pražanga.

Likus žaisti kiek mažiau nei pustrečios minutės, Mike'as Scottas pataikė antrąją baudą ir „Šiauliai“ turėjo minimalią persvarą – 80:79.

Tada Jerai Grantas atsakė taškais iš po krepšio, svečiai nesugebėjo surengti atakos per 24 sekundes, o dar du baudų metimus realizavęs Grantas „Neptūnui“ suteikė trijų taškų pranašumą – 83:80.

Dar labiau aikštės šeimininkai nutolo prasidėjus paskutinei minutei, kuomet iš toli pataikė Vytautas Šarakauskas ir Adomaičio vadovaujama ekipa buvo priekyje per penkis taškus – 86:81.

Po Roko Giedraičio taiklaus tritaškio „Šiaulių“ deficitas buvo sumažėjęs iki trijų taškų – 85:88, bet lemiamas dvi baudas pataikęs Šarakauskas atitolino savo komandą nuo varžovų ir įtvirtino pergalę – 90:85.