Svarbius tritaškius pataikęs „Lietuvos rytas“ triumfavo ketvirtfinalyje

Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda be problemų įveikė „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pirmenybių ketvirtfinalio barjerą. Tomo Pačėso komanda trečiose serijos rungtynėse namuose 83:78 (20:21, 23:12, 14:14 26:31) pranoko Panevėžio „Lietkabelį“ ir serijoje iki 3 pergalių triumfavo 3–0.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

„Lietuvos rytas“ pirmąjį serijos mačą laimėjo 79:74, o antrajame susitikime nugalėjo 85:66. Pusfinalyje vilniečiai susitiks su Klaipėdos „Neptūno“ arba „Šiaulių“ klubu. Šiuo metu „Neptūnas“ pirmauja 2–1.

Ketvirtojo kėlinio viduryje Jermaine‘as Love‘as surinko 9 taškus ir „Lietkabelio“ deficitą sumažino iki dviejų taškų (61:63). Visgi tuomet Deividas Gailius pasižymėjo dvitaškiu, Mindaugas Lukauskis ir Denisas Lukašovas pataikė svarbius tritaškius ir vilniečių pranašumas šoktelėjo iki 10 taškų (71:61).

Paskutinę minutę po dviejų Simo Buterlevičiaus tritaškių „Lietkabelis“ buvo priartėjęs 73:78, tačiau tuomet Kendrickas Brownas pataikė baudų metimus. Arnas Labuckas likus 21 sekundei įmetė tritaškį, tačiau jis „Lietkabeliui“ nebeišgelbėjo.

Iki susitikimo pabaigos likus 10 sekundžių ant parketo pasirodęs Jurica Žuža aidint rungtynių sirenai pataikė iš po krepšio ir taip baigė savo pasirodymą krepšinyje. 38-erių metų veteranui tai buvo paskutinės jo karjeros rungtynės.

„Lietuvos ryto“ krepšininkai varžovus pranoko pagal dvitaškių taiklumą. Jie pataikė 22 iš 33 (67 proc.), o panevėžiečiai įmetė 16 metimų iš 38 (42 proc.). Vilniečiai kovą dėl kamuolių laimėjo 42:31.

Tuo metu „Lietkabelis“ kur kas rečiau klydo – jie prarado 7 kamuolius, o „Lietuvos rytas“ suklydo 14 kartų.