Atkakliai žaidęs J. Valančiūnas išvedė komandą į Rytų konferencijos pusfinalį

Jonas Valančiūnas atliko dvigubą dublį, o jo padedama Toronto „Raptors“ ekipa nutraukė atkrintamųjų varžybų pirmojo etapo prakeiksmą.
USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Dwane`o Casey auklėtiniai lemiamose septintosiose serijos rungtynėse namuose 89:84 (28:23, 22:21, 28:20, 11:20) palaužė Indianos „Pacers“ bei pateko į kitą atkrintamųjų varžybų etapą po 15 metų pertraukos.

J. Valančiūnas per 28 minutes pelnė 10 taškų (4/10 dvitaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 15 kamuolių, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo varžovo metimą, kartą suklydo ir 3 kartus prasižengė.

Seriją 4-3 laimėjusi Kanados ekipa Rytų konferencijos pusfinalyje surems ginklus su Majamio „Heat“ komanda, kuri ketvirtfinalyje taip pat 4-3 eliminavo Šarlotės „Hornets“.

Pirmojoje mačo pusėje taškas į tašką su varžovais žaidę „Raptors“ į priekį pradėjo bėgti po ilgosios pertraukos – trečiojo ketvirčio pradžioje jie atitrūko 61:46, o ketvirtajam kėliniui artėjant vidurio link įgijo rekordinę 16 taškų persvarą – 83:67.

Prie sienos prispausti svečiai iš Indianos nepasidavė ir pakilo į lemiamą šturmą: Franko Vogelio auklėtiniai spurtavo 15:2 bei likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes prisivijo 82:85. Trijų taškų deficitą „Pacers“ turėjo ir prasidėjus paskutinei susitikimo minutei – 84:87.

Likus žaisti 30 sekundžių DeMaras DeRozanas prametė iš toli ir taip suteikė šansą varžovams išplėšti pratęsimą, tačiau netrukus gynėjas pats ištaisė savo klaidą perimdamas kamuolį. Likus žaisti 6 sekundes „Raptors“ lyderis realizavo baudų metimus (89:84) ir atvedė savo klubą į istorinę pergalę.

Iki šios pergalės „Raptors“ išgyveno pačią ilgiausią triumfo atkrintamosiose varžybose badą iš visų NBA klubų. Pastaruosius dvejus metus pirmajame etape kritę kanadiečiai paskutinį kartą atkrintamųjų varžybų seriją buvo laimėję 2001 metais, kuomet 3-2 eliminavo Niujorko „Knicks“.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 30, Normanas Powellas 13, Patrickas Pattersonas ir Kyle`as Lowry po 11, Jonas Valančiūnas 10 (15 atk. kam.).

„Pacers“: Paulas George`as 26 (12 atk. kam.), George`as Hillas 19, Monta Ellisas 15 (7 rez. perd.), Rodney Stuckey 9, Ianas Mahinmi 6.