J. Valančiūnui ir „Raptors“ – nokautas Indianoje

Jonas Valančiūnas vaikšto ant prarajos ribos. „Toronto Raptors“ krepšininkai šeštosiose NBA atkrintamųjų varžybų Rytų konferencijos ketvirtfinalio rungtynėse nusileido „Indiana Pacers“ 83:101 ir serijoje iki 4 pergalių rezultatas lygus 3–3.

„Desperatiškas jausmas. Bet padarysime viską, kad laimėtume“, – prieš mačą sakė „Pacers“ žvaigždė Paulas George‘as, kartu su Indianos komanda trejus metus iš eilės įveikęs pirmąjį NBA atkrintamųjų varžybų etapą.

Indianos ekipos lyderis nenuvylė. Jis pelnė 21 tašką ir po įspūdingo „Pacers“ spurto 18:0 trečiojo kėlinio pabaigoje bei ketvirtojo pradžioje (83:64) nokautavo „Raptors“.

Pirmoje rungtynių pusėje „Raptors“ netgi pirmavo 12 taškų skirtumu ir nė sykio neleido šeimininkams išsiveržti į priekį. Susitikimas gerai klostėsi ir Jonui Valančiūnui, kuris per du kėlinius pelnė 10 taškų ir buvo vienas „Raptors“ puolimo vedlių.

Tačiau visa komanda sustojo trečiajame kėlinyje. „Pacers“ perėmė iniciatyvą ir po minėtojo spurto 18:0 pasiuntė svečius į nokautą.

Vėl strigo „Raptors“ lyderiai Kyle‘as Lowry ir DeMaras DeRozanas. Tikslą pasiekė vos 7 jų metimai iš 27 (25,9 proc.).

J. Valančiūnas per 26 minutes pelnė 14 taškų (5/9 dvit., 4/6 baud.), atkovojo 9 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo 2 metimus, suklydo 2 ir prasižengė 5 kartus.

Pergalė Indianoje „Raptors“ tik antrą kartą klubo istorijoje nuo 1995-ųjų būtų atvėrusi patekimą į kitą atkrintamųjų varžybų etapą. Bet istorinio žingsnio dar gali tekti palaukti.

Vienintelį kartą Toronto krepšininkai tai padarė tik 2001-aisiais, bet tada pirmajame atkrintamųjų varžybų etape buvo žaidžiama serija iki trijų pergalių.

Septintosios serijos rungtynės sekmadienį vyks Toronte.

Prieš dvejus metus J. Valančiūnas su „Raptors“ pralaimėjo septintąsias serijos rungtynes „Brooklyn Nets“.

„Kas nutiko prieš dvejus metus, jau yra praeitis. Niekas apie tai nebegalvoja. Galvojame tik apie dabartį“, – tikino „Raptors“ puolėjas Patrickas Pattersonas.

Bet praeities šešėlius gali išvaikyti tik „Raptors“ pergalė.

Rytų konferencijos pusfinalyje „Raptors“ arba „Pacers“ susitiks su „Charlotte Hornets“ ir „Miami Heat“ poros nugalėtoju. Ten serijos rezultatas taip pat 3-3.

„Raptors“: Cory Josephas ir DeMarre‘as Carrollas po 15m Jonas Valančiūnas 14, Kyle‘as Lowry 10 (4/14 met., 10 rez. perd.).

„Pacers“: Paulas George‘as 21 (11 atk. kam.), Mylesas Turneris 15 (9 atk. kam.), Monta Ellisas 14, Ianas Mahinmi ir George‘as Hillas po 12.

Prakirsta A. Riverso akis ir lemiami M. Plumlee metimai

„Miami Heat“ išlygino NBA atkrintamųjų varžybų serijos su „Charlotte Hornets“ rezultatą ir išlaikė intrigą. „Portland Trail Blazers“ ketvirtą kartą nugalėjo „Los Angeles Clippers“ ir laimėjo seriją.

Dwyane‘as Wade‘as nuo gruodžio mėnesio prametė 22 tolimus metimus. Tačiau lemiamose rungtynėse Šarlotėje jis pataikė abu. Vieną – likus žaisti 46 sekundes. Iš viso komandos lyderis surinko 23 taškus ir padėjo Majamio ekipai išlyginti serijos rezultatą.

Majamio ekipa laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 46:31.

„Hornets“ puolėjas Nicolas Batumas paliko rungtynes, kai pasitempė kairę pėdą. Tai pakartotinė trauma, dėl kurios jis jau praleido dvejas rungtynes atkrintamosiose. Prieš rungtynes prancūzas prisipažino, kad naktį miegojo vos kelias valandas, nes jo žmona pagimdė jų pirmąjį sūnų.

Rungtynes stebėjo neseniai į NBA šlovės muziejų įtrauktas Allenas Iversonas.

Septintosios serijos rungtynės, kurios nulems nugalėtoją, sekmadienį bus žaidžiamos Majamyje.

„Hornets“ į antrą atkrintamųjų varžybų etapą bando patekti pirmą kartą per 14 metų.

„Hornets“: K. Walkeris 37, A. Jeffersonas 18, C.Zelleris 12.

„Heat“: D. Wade‘as 23, L. Dengas 21, G. Dragičius 14, H. Whiteside‘as 12, J. Johnsonas 11.

„Portland Trail Blazers“ – „Los Angeles Clippers“ 106:103 (24:24, 26:24, 30:34, 26:21), serija 4:2

Kitose rungtynėse Portlando „Trail Blazers“ klubas namuose ketvirtą kartą nugalėjo Los Andželo „Clippers“ krepšininkus ir laimėjo serija 4:2.

Likus žaisti 30 sekundžių, rezultatas buvo lygus 103:103. Tuomet du baudos metimus pataikė Masonas Plumlee. „Clippers“ nepataikė ir vėl prasižengė prieš M. Plumlee. Jis pataikė vieną baudos metimą iš dviejų ir užtikrino „Blazers“ pergalę. A. Riversas dar paleido tritaškį, bet jis buvo netaiklus.

Pirmajame kėlinyje iš alkūnės į akį gavo Austinas Riversas. Krepšininkas turėjo palikti aikštę. Jam buvo susiūta prakirsta akis ir vėliau jis sugrįžo į aikštę ir spėjo pelnyti 21 tašką.

Damianas Lillardas buvo nugalėtojų komandos lyderis ir pelnė 28 taškus.

Konferencijos pusfinalyje „Blazers“ susitiks su NBA čempionais „Golden State Warriors“. Pirmosios rungtynės vyks sekmadienį.

„Blazers“: D. Lillardas 28, C. McCollumas 20, M. Harklessas 14, A. Crabbe 13, A. Aminu 10.

„Clippers“: J. Crawfordas 32, A. Riversas 21, D. Jordanas ir J. Redickas po 15, J. Greenas 11.