„Hoptrans-Sirenos“ pirmą kartą tapo LMKL čempionėmis

Lietuvos moterų krepšinio lyga (LMKL) turi naujas čempiones – pirmą kartą istorijoje LMKL aukso medalius iškovojo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ komanda.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Lino Šalkaus treniruojamos „Hoptrans-Sirenos“ pirmadienį ketvirtosiose finalo rungtynėse 58:39 (10:8, 17:16, 15:8, 16:7) nugalėjo trečius metus iš eilės sidabru tenkintis turėjusią Marijampolės „Sūduvos“ komandą ir laimėjo seriją iki trijų pergalių 3–1.

Rungtynes abi komandos pradėjo nervingai ir nerezultatyviai. Įpusėjus kėliniui, po tolimo Ievos Prėskienytės metimo, „Hoptrans-Sirenos“ išsiveržė į priekį – 6:4. Marijampolietės ilgą laiką nesugebėjo surengti sėkmingų atakų, o 4 taškus iš eilės pelniusios šeimininkės padidino atotrūkį – 10:4. Kėlinio pabaiga buvo sėkmingesnė „Sūduvai“, kuri atsakė 4 taškais ir sušvelnino atsilikimą – 8:10.

Antrajame kėlinyje, po Andros Gabalytės tritaškio, „Sūduva“ svarstykles persvėrė į savo pusę (11:10), tačiau Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė atsakė tuo pačiu ir vėl išvedė šeimininkes į priekį – 13:11. Tolimų metimų šou tuo nesibaigė – taiklus buvo ir Elos Briedytės tritaškis, po kurio marijampolietės vėl pirmavo – 14:13. Likus žaisti 2 minutes iki ketvirčio pabaigos, viešnios pirmavo 22:20, bet netrukus priekyje ir vėl buvo Kauno rajono klubas po Jolantos Marmienės tritaškio – 23:22. Kėlinio pabaiga buvo sėkmingesnė šeimininkėms, kurios pelnė taškus paskutinę sekundę ir prieš antrąją rungtynių dalį pirmavo – 27:24.

Po didžiosios pertraukos „Hoptrans-Sirenos“ savo pranašumą padidino iki 5 taškų, kai tolimą metimą smeigė Santa Okockytė – 30:25. Įpusėjus kėliniui, dvitaškį pataikė Kornelija Balčiūnaitė (32:27), o iškart po to sekė „Sūduvos“ klaida. Tokiu žaidimu nepatenkintas marijampoliečių treneris Rimvydas Samulėnas paprašė minutės pertraukėlės, po kurios dvitaškiu iškart pasižymėjo Sandra Baliutavičiūtė ir sumažino atsilikimą – 29:32. Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes, dar vieną tolimą metimą pataikė R. Žemantauskaitė-Matlašaitienė ir šeimininkių pranašumas šoktelėjo iki 8 taškų – 37:29. Kėlinį tiksliais baudų metimais baigė šeimininkės ir prieš lemiamą kėlinį susikrovė dviženklį pranašumą – 42:32.

Ketvirtąjį kėlinį 5 taškais be atsako pradėjo „Hoptrans-Sirenų“ krepšininkės, padidinusios savo pranašumą jau iki 15 taškų – 47:32. Įpusėjus kėliniui tritaškį įmetė Monika Petrauskaitė ir šeimininkės dar labiau nutolo – 50:32. Po Ivetos Šalkauskės tolimo metimo marijampoliečių atsilikimas kiek sumažėjo – 37:50. Likus žaisti 3 minutes, šeimininkių pranašumas siekė 16 taškų (55:39), o „Sūduva“ ir toliau nerado jokių priešnuodžių. Per likusį laiką marijampolietės stebuklo jau nebesukūrė, o persvarą dar labiau padidinusios „Hoptrans-Sirenos“ triumfavo iškovojusios pirmąjį LMKL čempionių titulą klubo istorijoje – 58:39.

Dvigubu dubliu prie pergalės prisidėjo Ieva Prėskienytė, pelniusi 12 taškų ir po krepšiais atkovojusi 10 kamuolių.

Dar 12 taškų nugalėtojoms pelnė Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė, 10 – Jolanta Marmienė, 8 – Santa Okockytė.

13 taškų į nugalėtojų krepšį įmetė Sandra Baliutavičiūtė, 11 – Andra Gabalytė.

Pirmuosius du serijos susitikimus – 65:61 (Marijampolėje) ir 78:76 (Garliavoje) – laimėjo „Hoptrans-Sirenos“ ir tik trečiajame Marijampolėje 71:66 sėkmė lydėjo „Sūduvos“ krepšininkes.

Bronzos medalius iškovojo Vilniaus „Kibirkšties“ komanda, mažojo finalo serijoje 3–0 (69:68, 63:58, 57:55) įveikusi praėjusio sezono čempionę Utenos „Utenos“ ekipą.