Lietuvos ledo ritulininkai patyrė triuškinantį pralaimėjimą

Pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupės turnyro trečiame ture trečiadienį Lietuvos rinktinė laukė rimčiausias išbandymas – rungtynės su Didžiąja Britanija. Britai patvirtino savo aukštesnį meistriškumą ir lietuviai buvo skausmingai sutriuškinti rezultatu 0:8 (0:2, 0:6, 0:0).
Hockey.lt nuotr.

Tai – didžiausiu skirtumu kol kas pralaimėtas mačas turnyre Zagrebe ir vienintelis, kai silpnesnė komanda neįmušė nei vieno įvarčio.

Jau pirmame kėlinyje britai pirmavo 2:0 po Jonathano Phillipso ir Ashley Taito smūgių (08:34 ir 17:29 min.). Abu kartus (pirmą sykį – itin šiurkščiai) suklydo Lietuvos rinktinės vartininkas ArtūrasPavliukovas. Pirmą įvartį mūsiškiai praleido patys būdami daugumoje.

Antro kėlinio jau 13-ą sekundę į lietuvių vartus krito trečias įvartis, kai pasižymėjo Rossas Venusas, o dar po penkių minučių (24:52) ketvirtą įvartį įmušė Robertas Lachowiczius. Toliau prasidėjo mūsiškių negailestingas triuškinimas ir britai Benas O'Connoras ir Jonathanas Boxhillas per beveik minutę pasiuntė dar du ritulius į Lietuvos rinktinės vartus (0:6, 30:42 ir 31:05 min.).

Lietuvai stipriai nepadėjo nei po penkto „sauso“ įvarčio aikštėje pasirodęs kitas vartininkas – Donatas Žukovas. Jį dar dukart nuginklavo Russellas Cowley (36:15) ir Colinas Shieldsas (39:00).

Trečiame kėlinyje lietuviai kiek atsigavo ir išlygino žaidimą, o jis baigėsi be įvarčių 0:0. Menka paguoda...

Rezultatas:

Lietuva – Didžioji Britanija – 0:8 (0:2, 0:6, 0:0).

08:34 Jonathan Phillips [0 – 1] (Lietuva daugumoje)

39:00 Colin Shields [0 – 8]

Prieš tai varžybose lietuviai 7:2 įveikė Estiją ir 5:1 nugalėjo Rumuniją. Britai tuo metu pranoko Kroatiją vos 4:1 ir palaužė Estijos ledo ritulininkų pasipriešinimą tik po pratęsimo 4:3.

Kitame trečiadienio susitikime Ukraina sutriuškino estus 7:1 (2:0, 2:1, 3:0). Paskutiniame turo mače trečiadienį kroatai kovos su rumunais.

Pasaulio ledo ritulio čempionato I diviziono B grupės lentelė(vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pergalės po pratęsimo ar baudinių serijos, pralaimėjimai po pratęsimo ar baudinių serijos, pralaimėjimai, įvarčiai, taškai):

1. Ukraina 3 3 0 0 0 17:3 9

2. Didžioji Britanija 3 2 1 0 0 16:4 8

3. Lietuva 3 2 0 0 1 12:11 6

4. Estija 3 0 0 1 2 6:18 1

5. Kroatija 2 0 0 0 2 2:8 0

6. Rumunija 2 0 0 0 2 2:11 0