K. Bryantas išėjo su trenksmu: paskutinėse rungtynėse – 60 taškų

Su NBA lyga atsisveikino vienas ryškiausių visų laikų pasaulio krepšininkų ir tai padarė su trenksmu. Kobe Bryantas milžiniško ažiotažo sulaukusiose rungtynėse pelnė 60 taškų ir atvedė Los Andželo „Lakers“ į simbolinę pergalę, pataikydamas ir svarbiausius mačo metimus, tapusius paskutiniais šlovingoje penkiskart lygos čempiono karjeroje.
USA Today Sports/Scanpix nuotr.

Daugiau nei 500 žurnalistų, viso pasaulio žiniasklaidos dėmesys, milžiniškos bilietų kainos ir K. Bryanto triumfas. Toks, kokio jis ir norėjo.

37-erių metų Los Andželo legenda paskutinėse savo NBA lygos rungtynėse žaidė 42 minutes, aikštėje darė tai, ką norėjo, pelnė daugiau nei pusę savo komandos taškų ir padėjo tašką savo šlovingoje profesionalaus krepšininko karjeroje.

„Lakers“ paskutinėse NBA reguliariojo sezono rungtynėse 101:96 (19:21, 23:36, 24:18, 35:21) nugalėjo Jutos „Jazz“, o 50 kartų iš žaidimo į krepšį atakavęs K. Bryantas realizavo 22 metimus (16 iš 29 dvitaškių, 6 iš 21 tritaškiai). Tai pat veteranas pataikė 10 iš 12 baudų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus,1 kamuolį perėmė ir 2 kartus suklydo.

Nors didžiąją mačo dalį Los Andželo komanda atsiliko, lemiamame kėlinyje šeimininkai perėmė iniciatyvą, o svarbiausius rungtynių metimus pataikė ne kas kitas, o K. Bryantas. Likus žaisti 59 sek. jis priartino šeimininkus iki 95:96, o netrukus, likus žaisti pusę minutės, jis dvitaškiu išvedė „Lakers“ į priekį – 97:96. Tai buvo 17-asis K. Bryanto taškas iš eilės. Netrukus po šio epizodo šeimininkai įtvirtino pranašumą, o K. Bryantas iš arenos buvo išlydėtas žiūrovams stovint ir ošiant griausmingoms ovacijoms.

„Sunku įsivaizduoti kažką įspūdingesnio, sunku patikėti, kaip greitai prabėgo šie 20 metų. Jie buvo neįtikėtini, jie buvo nuostabūs, tai yra kažkas beprotiško“, – po mačo į „Staples Center“ arenoje susirinkusius ir viso pasaulio gerbėjus kreipėsi K. Bryantas.

Būdamas 37-erių metų, K. Bryantas tapo vyriausiu žaidėju NBA , pelniusiu bent 60 taškų. Ankstesnis rekordas priklausė legendiniam Wiltui Chamberlainui, kuriam tokią ribą pasiekti pavyko būnant 32-ejų.

K. Bryanto pristatymas prieš rungtynes:

K. Bryanto žaidimo epizodai:

Antras pagal rezultatyvumą ekipoje buvęs Jordanas Clarcksonas surinko 12 taškų.

Svečiams iš Solt Leik Sičio Trey Lilesas pelnė 18 taškų.

Dar prieš susitikimą K. Bryantą pagerbė kitos NBA legendos, gyvai arenos viduryje kalbėjo pats Magicas Johnsonas, Kobe sulaukė kitų žvaigždžių – Shaquille‘o O‘Nealo, Dirko Nowitzkio ir kitų krepšininkų sveikinimų.

Mačas nieko nebelėmė nei Los Andželo, nei Jutos komandoms. K. Bryanto ekipa jau seniai buvo praradusi galimybes patekti į kitą etapą, o „Jazz“ krepšininkai apie tai, kad nežais atkrintamosiose rungtynėse sužinojo kiek anksčiau šią naktį, kai lemiamą pergalę į savo sąskaitą įsirašė Hjustono „Rockets“ ekipa su Donatu Motiejūnu.