Donecke pralaimėjęs „Lietuvos rytas“ turės laukti varžovų malonės

Vilniaus „Lietuvos ryto“ (8-9) komanda du su pusė kėlinio lygiai kovėsi su varžovais, tačiau subyrėjo per penkias minutes ir VTB Vieningoje lygoje sukomplikavo savo padėtį turnyro lentelėje.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Dariaus Maskoliūno treniruojama ekipa išvykoje 79:95 (17:21, 18:22, 18:28, 26:24) neprilygo Donecko „Donetsk“ (8-9) klubui su Dariumi Songaila ir patyrė trečią nesėkmę iš eilės.

Po šio pralaimėjimo vilniečiams norint patekti į kitą etapą reikia ne tik nukauti Mariupolio „Azovmaš“ krepšininkus per paskutines reguliariojo sezono rungtynes, bet ir sulaukti „Astana“ arba „Donetsk“ nesėkmių likusiame ture.

Paskutines reguliariojo sezono rungtynes „Lietuvos rytas“ namuose žais su Mariupolio „Azovmaš“ klubu, o „Donetsk“ taip pat savo aikštėje susigrums su Sankt Peterburgo „Spartak“ žaidėjais. Tuo tarpu „Astana“ Taline varžysis su vietos „Kalev/Cramo“ ekipa.

Įpusėjus trečiajam kėliniui skirtumas tarp komandų tebuvo minimalus ir niekas net negalijo pagalvoti apie sutriuškinimą (52:51). Visgi šeimininkai šovė į priekį 19:2 (71:53, 29-ąją min.). Šio deficito „Lietuvos rytui“ panaikinti nepavyko.

Songaila per 25 minutes pelnė 9 taškus (3/10 dvitaškių, 3/3 baudų), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 1 sykį suklydo, 3 kartus prasižengė bei surinko 7 naudingumo balus.

„Lietuvos rytas“ šiame mače pataikė beveik keturis kartus daugiau tritaškių – 11 iš 25 (44 proc.) prieš 3 iš 10 (30 proc.), tačiau varžovai trigubai daugiau realizavo dvitaškių 35 iš 54 (65 proc.) prieš 13 iš 32 (41 proc.).

Donetsk“: D'oras Fischeris 21 (8 atk. kam., 7 rez. perd., 10/11 dvit.), Curtis Millage'as 15, Maksimas Pustozvonovas 11, Vojdanas Stojanovski 10, Ramelas Curry 10, Darius Songaila 9 (7 atk. kam.).

Lietuvos rytas“: Janis Blūmas 12 (4/5 trit.), Steponas Babrauskas 11, Renaldas Seibutis 10, Patrickas O'Bryantas 9, Mindaugas Katelynas 8, Dejanas Ivanovas 8.

Pirmąjį tarpusavio susitikimą Vilniuje 99:97 laimėjo šeimininkai.