„Dzūkijos“ krepšininkai LKL čempionate įveikė „Vytautą“

Netikėtą nesėkmę „Tete-a-Tete Casino-LKL“ pirmenybėse patyrė trečioje vietoje žengianti Prienų-Birštono „Vytauto“ ekipa, kuri svečiuose 61:67 (14:14, 22:22, 13:13, 12:18) gavo antausį nuo pirmenybių autsaiderio Alytaus „Dzūkijos“ klubo.

BasketNews.lt/M. Gailiūno nuotr.

Po šios nesėkmės „Vytautas“ išsaugojo trečiąją vietą pirmenybėse, tačiau šis pralaimėjimas įnešė dar daugiau intrigos kovoje dėl trečios vietos. Prieniškiams ant kulnų mina Klaipėdos „Neptūno“ ir Utenos „Juventus“ komandos.

Tuo metu šešių pralaimėjimų seriją nutraukusi „Dzūkija“ artėja link devintoje vietoje žengiančio Kėdainių „Nevėžio“.

Komandos pirmuosius tris kėlinius sužaidė lygiais rezultatais, tačiau lemiamo ketvirčio pradžioje į priekį šovė „Dzūkijos“ krepšininkai – po spurto 8:0 jie įgijo 8 taškų pranašumą (57:49).

„Vytautas“ pamažu mažino deficitą, o likus beveik keturioms minutėms po Šarūno Vasiliausko realizuotų baudų metimų alytiškių pranašumas ištirpo iki dvitaškio (62:60).

Prasidėjus paskutinei minutei „Dzūkija“ išlaikė dviejų taškų persvarą, o tuomet iki pagrindinio laiko pabaigos likus 21 sekundei ją padvigubino Osvaldas Mačernis (65:61).

Vėliau Vasiliauskas nepataikė tritaškio, o paskutinėje atakoje Andrejaus Urlepo auklėtiniai puikiai dalinosi kamuoliu ir neleido varžovams prasižengti.

Likus 9 sekundėms Tauras Jogėla nuskynė be kamuolio buvusį Arvydą Eitutavičių. Puolėjas buvo nubaustas nesportine pražanga, o įžaidėjas pataikė baudų metimus ir įtvirtino „Dzūkijos“ pergalę.