Čempionų lyga: „Bayern“ ir „Barcelona“ žengia pusfinalio link

UEFA Čempionų lygos turnyre antradienį buvo sužaistos dvejos pirmosios ketvirtfinalio rungtynės. Po jų paaiškėjo, kad nedideliais žingsneliais arčiau pusfinalio etapo pasistūmė Miuncheno „Bayern“ ir „Barcelona“ klubai.

Vokietijos čempionato lyderis Miuncheno „Bayern“ klubas savo aikštėje priėme Lisabonos „Benfica“ komandą ir sunkiai ją įveikė 1:0, kai įvartį jau antrą minutę pelnė čilietis Arturo Vidalis. Bavarai ir toliau bus šios poros favoritais, tačiau išvykoje turės gerokai pasistengti. Varžovai dabar yra žaidę 7 kartus, miuncheniečiai šventė 5 pergales, o du mačai baigėsi lygiosiomis.

Tuo metu „Barcelona“ taip pat namuose 2:1 šventė pergalę prieš Madrido „Atletico“ ekipą. Svečiai iš Madrido net pirmavo po Fernando Torreso įvarčio, bet jo autoriui 35-ą min. gavus raudoną kortelę, katalonai perėmė iniciatyvą ir antrame kėlinyje Luisas Suarezas įmušė du svarbius įvarčius.

Atsakomos rungtynės po savaitės Lisabonoje ir Ispanijos sostinėje.

Rungtynių Miunchene eiga

„Bayern“ jau 2-ą min. pirmavo 1:0, kai po Juano Bernato skersavimo iš kairio atakos krašto čilietis Arturo Vidalis galva nukreipė kamuolį į vartus.

10-ą min. pavojingai į svarbus smūgiavo Douglas Costa. 15-ą min. po Philippo Lahmo perdavimo kamuolio vos į vartus nenukreipė Robertas Lewandowskis. Jam sutrukdė vartininkas Edersonas. 20-ą min. Edersonas jau atrėmė Thomaso Muellerio smūgį.

33-ią min. bavarai originaliai atliko baudos smūgio, bet portugalai apsigynė. 36-ą min. A. Vidalis vėl smūgiavo galva iš arti, bet į vartus nepataikė. Kėlinio pabaigoje aikštės šeimininkai žaidė atsargiau ir kova išsilygino. 45-ą min. Nicolaso Gaitano smūgį, kuriuo svečiai iš Lisabonos galėjo išlyginti rezultatą, blokavo Ph. Lahmas.

Antro kėlinio pradžioje iniciatyva priklauso „Bayern“ futbolininkams, bet aštrių momentų nėra daug. 57-ą Jonas galėjo išlyginti santykį, bet išgelbėjo vartininkas Manuelis Neueris. 64-ą min. tas pats Jonas vėl iššvaistė puikią progą.

81-ą min. Franckas Ribery išguldė varžovų gynėjus, bet jo smūgį į vartus koja atrėmė vartininkas. 89-ą A. Vidalis išvedė vieną prieš vartininką R. Lewandowskį, bet lenkas vietoje smūgio atliko bereikalingą perdavimą Ph. Lahmui.

Rezultatas:

Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) 1 - 0 Lisabonos „Benfica“ (Portugalija).

Rungtynių Barselonoje eiga

Kitame susitikime titulą ginantys „Barcelona“ futbolininkai namuose žaidė su „Atletico“ ekipa. Praėjusių metų čempionė „Barcelona“ ir šiemet – pagrindinė favoritė triumfuoti stipriausiame Senojo žemyno klubų turnyre. Nepaisant pralaimėjimo 1:2 savo aršiausiam varžovui Madrido „Real“ klubui šį savaitgalį „Camp Nou“ stadione vykusiame „El Clasico“, Luiso Enrique komanda ir toliau tvirtai pirmauja Ispanijoje.

Pirmos 5-ios min. Barselonoje vyko lygioje kovoje. 13-ą min. gera proga buvo sudaryta Lioneliui Messi, bet argentinietis iš patogios pozicijos prašovė pro šalį. 19-ą min. Dani Alvesas pakėlė kamuolį į varžovų baudos aikštelę, bet Neymaras galva mušė virš vartų.

23-ią min. jau madridietis Antoine'as Griezmannas smūgiavo šalia vartų. 25-ą min. „Atletico“ išsiveržė į priekį 1:0. Koke išvedė į baudos aikštelę Fernando Torresą ir šis vienu lietimu pasiuntė kamuolį į tinklą tarp vartininko Marco-Andre Ter Stegeno kojų.

32-ą min. po A. Griezmanno smūgio kamuolys vos antrą kartą neatsidūrę katalonų vartuose. 36-ą min. F. Torresas neapdairiai prasižengė prieš Sergio Busquetsą, gavo antrą geltoną kortelę ir buvo išvytas iš aikštės.

Po dar kelių ginčytinų teisėjo sprendimų aistros aikštėje virė, o iniciatyvą perėmė „Barca“.

49-ą min. L. Messi gražiai smūgiavo per save, bet kamuolius praskriejo šalia virpsto. 51-ą min. po Neymaro smūgio kamuolys sudrebino vartų konstrukciją.

Vyksta madridiečių vartų apgultis. 63-ią min. Luisas Suarezas išlygino rezultatą 1:1. Kamuolys po Jordi Alba šūvio rikošetu nukrito urugvajiečiui po kojų ir jis, išvengęs nuošalės, įmušė įvartį.

74-ą min. L. Messi, J. Alba ir L. Suarezo gražus derinys baigėsi urugvajiečių antru įvarčiu nuo 11 metrų žymės. Smūgiuota buvo stipriai ir tiksliai galva.