Tik paskutiniame kėlinyje dominavęs „Žalgiris“ parklupdė „Neptūną“

Iki tol pro šalį šaudęs Paulius Jankūnas ketvirtame kėlinyje pelnė 9 taškus ir padėjo Kauno „Žalgiriui“ išnešti sveiką kailį iš Klaipėdos. Didžiąją mačo dalį varžovus besiviję Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai svečiuose 78:70 (13:16, 22:26, 16:18, 27:10) palaužė vietos „Neptūno“ krepšininkus.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Iki trečiojo kėlinio pabaigos sėkmingai susitikimo eigą kontroliavę klaipėdiečiai turėjo rekordinį – 11 taškų pranašumą, tačiau jį prarado, kada lemiamu metu itin sėkmingai sužaidė P. Jankūnas.

Per pirmuosius tris ketvirčius „Žalgirio“ kapitonas buvo pataikęs vos vieną dvitaškį iš devynių metimų, bet tai kauniečio iš vėžių neišmušė. Jo vedami Lietuvos čempionai ketvirtajame kėlinyje spurtavo 14:3 ir vos antrą kartą šiose rungtynėse išsiveržė į priekį – 65:63.

„Neptūnas“ dar laikėsi iki paskutinės minutes, tačiau tuomet Edgaras Ulanovas ir Kasparas Vecvagaras „Žalgiriui“ surinko keturis taškus paeiliui ir svečiai įgijo pergalingą persvarą (75:68).

Dvigubą dublį surinkęs P. Jankūnas per 32 minutes iš viso pelnė 16 taškų (3/11 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 7/8 baudos), atkovojo 11 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 6 pražangas, 2 kartus prasižengė bei surinko 25 naudingumo balus.

„Neptūnas“ šiame mače vertėsi be Donato Zavacko, kuris dėl patirtos rankos traumos be krepšinio privalės praleisti mažiausiai šešias savaites. Tuo metu „Žalgirio“ gretose nerungtyniavo Martynas Pocius.