Visi trys lietuviai pateko į plaukimo varžybų Švedijoje finalus

Į Švedijoje vykstančių plaukimo varžybų „Swim Open Stockholm“ finalus šeštadienį pateko visi trys lietuviai.

Moterų 100 m plaukimo krūtine atrankos varžybose 19-metė Rūta Meilutytė finišavo per 1 min. 7,53 sek. ir užėmė pirmąją vietą.

Antrąją vietą užėmė švedė Sophie Hansson (1 min. 8,18 sek.), trečiąją – rusė Natalija Ivanejeva (1.08,60).

Vyrų 50 m plaukimo krūtine atrankoje 26-erių metų Giedrius Titenis finišavo per 27,59 sek. ir pasiekė geriausią savo sezono rezultatą. Tarp visų dalyvių lietuvio rezultatas buvo antras.

Greičiausiai atrankoje plaukė tituluotas Pietų Afrikos Respublikos atstovas Cameronas van der Burghas (27,47 sek.).

Vyrų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi atrankoje 25-erių metų Mindaugas Sadauskas finišavo per 22,72 sek. ir užėmė trečiąją vietą bei taip pat pateko į finalą.

Greičiau už lietuvį plaukė tik rusas Jevgenijus Sedovas (22,55 sek.) ir suomis Ari-Pekka Liukkonenas (22,58 sek.).

Finalo plaukimai, kuriuose varžysis po aštuonis sportininkus, vyks šeštadienį vakare. Juos nuo 19 val. tiesiogiai transliuos LRT KULTŪRA ir LRT.lt.

Šiose varžybose lietuviai jau iškovojo du medalius. Moterų 50 m plaukimo krūtine rungtyje triumfavo R. Meilutytė, o vyrų 200 m plaukime krūtine bronzą iškovojo G. Titenis.

Plaukimo varžybų Stokholme prizų fondą sudaro 80 tūkst. eurų. Kiekvienos rungties nugalėtojas gaus po 600 eurų, antros vietos laimėtojai – po 300 eurų, trečios – po 100 eurų. Absoliučiai geriausi sportininkai pagal reitingo taškų lentelę gaus 10 tūkst. eurų.