Pasaulio futbolo grandų draugiškose rungtynėse – italų ir ispanų lygiosios

Ketvirtadienį Europoje buvo žaidžiamos devynerios draugiškos kontrolinės futbolo rungtynės. Daugumoje jų jėgas išbandė būsimo Europos čempionato dalyvės. Ne tik Senojo žemyno, bet ir pasaulio futbolo grandų Italijos ir Ispanijos futbolininkų dvikova „Stadio Friuli“ arenoje Udinėje baigėsi atkakliomis lygiosiomis 1:1 (0:0).
Scanpix/Reuters nuotr.

68-ą min. italai surengė pavyzdinę ataką, kurios metu po trijų puikių perdavimų kamuolį į varžovų vartus iš arti nukreipė Lorenzo Insigne - 1:0.

Po dviejų minučių ispanai išlygino rezultatą, kai pasižymėjo Aritzas Adurizas. Cescas Fabregasas atliko baudos smūgį ir kėlė kamuolį į baudos aikštelę, ten galva į vartus smūgiavo Alvaro Morata, vartininkas Gianluigi Buffonas smūgį atrėmė, bet antru bandymu įmušė A. Aduritzas – 1:1.

Pirmame kėlinyje įvyko kuriozinis atvejis: ispanų treneris Vincente del Bosque susidūrė su šoniniu teisėju. Laimė, nei vienas nenukentėjo.

Graikija namuose 2:1 (0:0) įveikė Juodkalniją. Graikams įvarčius gražiu baudos smūgiu pelnė Georgios Tzavellas 54-ą ir greitoje atakoje – Nikolaos Karelis 63-ią min., o juodkalnietis Žarko Tomaševičius 56-ą min. smūgiu galva rezultatą buvo išlyginęs.

Dviejų būsimo Europos čempionato dalyvių Turkijos ir Švedijos dvikovą Antalijoje 2:1 (1:0) laimėjo turkai, o jiems abu įvarčius 32-ą ir 81-ą min. pelnė Cenkas Tosunas. Švedas Andreasas Granqvistas 74-ą min. buvo išlyginęs santykį.

Danija laimėjo prieš Europos čempionato dalyvę Islandiją 2:1 (0:0). Danai pirmavo 2:0 po dviejų Nicolai'aus Jorgenseno smūgių 50-ą ir 54-ą min., bet 90-ą min. islandas Arnoras Traustasonas įmušė paguodos įvartį.

Senojo žemyno pirmenybių dalyvė Ukraina namuose sunkiai palaužė Kipro futbolininkų pasipriešinimą 1:0. Vienintelį ir pergalingą įvartį 40-ą min. pasiekė Tarasas Stepanenka. Kipro atstovai mačo pabaigoje galėjo išlyginti rezultatą, bet viename epizode kamuolys atšoko nuo virpsto, o kitame patikimai sužaidė ukrainiečių vartininkas.

Čekijos rinktinė savo aikštėje pralaimėjo škotams 0:1 (0:1), o pergalingą įvartį jau 10-ą min. įmušė Ikechi Anya. Čekai Europos čempionato dalyviai, o jų varžovai į turnyrą nepateko.

Dviejų Senojo žemyno būsimų pirmenybių dalyvių – Velso ir Šiaurės Airijos mūšis, kaip ir dera kaimynams, baigėsi taikiai 1:1 (0:0). Valai pirmavo 60-ą min. po Craigo Cathcarto įvarčio, o pusiausvyrą sugrąžino Simonas Churchas 89-ą min. iš 11 metrų baudinio.

Trijų iš eilės pralaimėjimų seriją nutraukė būsima Lietuvos rinktinės varžovė 2018 metų pasaulio futbolo čempionato atrankos turnyro F grupėje Maltos komanda, savo aikštėje susitikimą su Moldova baigusi lygiosiomis 0:0. Tai buvo septintos Maltos futbolininkų nelaimėtos rungtynės iš eilės. Penkių iš eilės pralaimėjimų seriją nutraukusi Moldova nelaimi jau aštuoniolikos rungtynių iš eilės.

FIFA reitinge Moldovos rinktinė užima 156-ą vietą, o Malta – 161-ą poziciją.

Be įvarčių 0:0 sužaidė ir Estija su Norvegija.

Rezultatai:

Italija*** 1 - 1 Ispanija***

68' Lorenzo Insigne [1 - 0]
70' Aritz Aduriz [1 - 1]

Estija 0 - 0 Norvegija

Graikija 2 - 1 Juodkalnija

54' Georgios Tzavellas [1 - 0]
56' Žarko Tomaševič [1 - 1]
63' Nikolaos Karelis [3 - 1]

Turkija*** 2 - 1 Švedija***

32' Cenk Tosun [1 - 0]
74' Andreas Granqvist [1 - 1]
81' Cenk Tosun [2 - 1]

Danija 2 - 1 Islandija***

50' Nicolai Jorgensen [1 - 0]
54' Nicolai Jorgensen [2 - 0]
90' Arnor Traustason [2 - 1]

Ukraina*** 1 - 0 Kipras

40' Taras Stepanenko [1 - 0]

Čekija*** 0 - 1 Škotija

10' Ikechi Anya [0 - 1]

Malta 0 - 0 Moldova

Velsas*** 1 - 1 Šiaurės Airija***

60' Craig Cathcart [0 - 1]
89' Simon Church [1 - 1] (iš 11 metrų baudinio)