Boksininkas E. Stanionis turnyro Suomijoje finale kovos su pasaulio čempionu

Suomijoje vykstančio tarptautinio bokso turnyro „Gee Bee“ finale sekmadienį Europos čempionas Eimantas Stanionis (svorio kategorija iki 69 kg) susitinka su kazachu Danijaru Jeleusinovu.
Asociatyvi nuotr. AFP/Scanpix nuotr.

Pasaulio reitinge pirmaujantis kazachas yra 2013 metų pasaulio čempionas ir praėjusių metų pasaulio vicečempionas.

E. Stanionis ir D. Jeleusinovas susitiko 2013 metais. Tada pergalę taškais 10:4 iškovojo lietuvis.

„Gee Bee“ turnyro ketvirtfinalyje E. Stanionis vieningu teisėjų sprendimu 3:0 nugalėjo baltarusį Pavelą Kastarminą, o pusfinalyje 3:0 įveikė estą Arro Kaupo.

Į finalą pateko ir Edgaras Skurdelis (60 kg). Lietuvis ketvirtfinalyje jau pirmame raunde nokautavo italą Francesko Splendori, o pusfinalyje 3:0 nugalėjo baltarusį Dmitrijų Saponį ir finale susitiks su prancūzu Sofiane`u Oumiha.

Tomas Pivorunas (75 kg) pusfinalyje nugalėjo čeką Vitą Kraljį ir finale kovos su Suomijai atstovaujančiu Dmitrijumi Tretjaku.

Svorio kategorijoje virš 91 kg burtai palankiai susiklostė Mantui Valavičiui. Lietuvis iškart pateko į finalą ir dėl čempiono vardo kovos su norvegu Simenu Nysateru.

Tadas Tamašauskas (91 kg) pirmoje kovoje 0:3 pralaimėjo airiui Darrenui O`Neillui.

Jau 35 kartą Helsinkyje vykstančiame turnyre kovoja 90 dalyvių iš 16 šalių.